ARMember Lite - Membership Plugin v4.0.60 - en to nl translation catalogue (2291 entries)

en:  ago
nl: geleden

en:  characters allowed.
nl: tekens toegestaan.

en:  characters.
nl: karakters.

en:  cycles due
nl: cycli verschuldigd

en:  Days
nl: Dagen

en:  Label
nl: Etiket

en:  Note that if you will select new meta then new meta will be set as
nl: Houd er rekening mee dat als u nieuwe meta selecteert, nieuwe meta wordt ingesteld als

en:  Note that importing user's data will
nl: Houd er rekening mee dat het importeren van gebruikersgegevens dit wel zal doen

en:  plan for this user?
nl: plan voor deze gebruiker?

en: "Access Rule" is the main core feature of ARMember plugin. Very easy interface to manage content protection on site in accordance with the related plans. Content Protection Access Rule
nl: "Toegang Regel" is de belangrijkste functie van ARMember plugin. Zeer eenvoudige interface voor het beheren van de beveiliging van inhoud op de site in overeenstemming met de gerelateerde plannen. Inhoud De Bescherming Van De Toegang Regel

en: %1$sThere is something error to retrieve the %2$s add-ons list. Please try again later.%3$s
nl: %sThere is iets fout bij het ophalen van de %s lijst add-ons. Probeer het later opnieuw.%s

en: (Entry Exists)
nl: (Invoer bestaat

en: (If no referrer page.)
nl: (Als er geen referrer pagina.)

en: (Original page before login.)
nl: (De originele pagina alvorens in te kunnen loggen.)

en: (Original page before signup.)
nl: (De originele pagina voor de aanmelding.)

en: (Trial Transaction)
nl: (Proef-Transactie)

en: (Use Cropper to set image and use mouse scroller for zoom image.)
nl: (Gebruik Kropper om de afbeelding en de muis van het gebruik scroller voor zoomen van de afbeelding.)

en: 404 Not Found
nl: 404 Niet Gevonden

en: A PHP extension stopped the file upload.
nl: Een PHP extensie gestopt met het uploaden van het bestand.

en: Access Rules
nl: Toegang Regels

en: Access Rules Updated Successfully.
nl: Toegang Regels Met Succes Bijgewerkt.

en: Account Activated
nl: Account geactiveerd

en: Account Closed
nl: Account Gesloten

en: Account Holder Name
nl: Naam Rekeninghouder

en: Account Holder Name Label
nl: Naam Rekeninghouder Label

en: Account Holder Name Label can not be left blank.
nl: Naam rekeninghouder Label kan niet leeg gelaten worden.

en: Account Inactivated
nl: Account gedeactiveerd

en: Account Inactive
nl: Account Inactief

en: Account Pending
nl: Account In Afwachting Van

en: Account Setup
nl: Het Instellen Van Een Account

en: Achievements Added Successfully.
nl: Achievements Toegevoegd.

en: Achievements Updated Successfully.
nl: Prestaties Met Succes Bijgewerkt.

en: Action
nl: Actie

en: Action Buttons
nl: Actie Knoppen

en: Action By Admin
nl: Actie Door Admin

en: Action by system
nl: Actie door system

en: Action to be performed after plan duration is finished.
nl: Actie die moet worden uitgevoerd na het plan te duur is voltooid.

en: Action to be performed when payment has been failed due to any reason.
nl: Actie die moet worden uitgevoerd wanneer de betaling is mislukt vanwege welke reden dan ook.

en: Action to be performed when user cancels membership from front end.
nl: Actie die moet worden uitgevoerd wanneer de gebruiker annuleert lidmaatschap van front-end.

en: Action to be performed when user upgrade / downgrade membership from current plan.
nl: Actie die moet worden uitgevoerd wanneer de gebruiker een upgrade / downgrade lidmaatschap van het huidige plan.

en: Activate
nl: Activeren

en: Activate Plan
nl: Activeren Plan

en: Activation link is expired or invalid.
nl: Activatie link is verlopen of ongeldig is.

en: Active
nl: Actief

en: active
nl: actief

en: Active Members
nl: Actieve Leden

en: Active Tab Color
nl: Actieve Tabblad Kleur

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add Conditional Rules
nl: Toevoegen Voorwaardelijke Regels

en: Add hide_plans="1" parameter to hide plan selection area.
nl: Toevoegen hide_plans="1" parameter te verbergen plan selectiegebied.

en: Add Icon
nl: Pictogram Toevoegen

en: Add Manual Payment
nl: Toevoegen Handmatige Betaling

en: Add Member
nl: Lid Toevoegen

en: Add Membership Plan
nl: Toevoegen Lidmaatschap

en: Add More
nl: Voeg Meer

en: Add new form
nl: Toevoegen nieuwe vorm

en: Add New Member
nl: Nieuw Lid Toevoegen

en: Add New Plan
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Plannen

en: Add New Plan + Signup Page
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Plannen + Signup Pagina

en: Add New Response
nl: Nieuwe Reactie Toevoegen

en: Add New Setup
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Setup

en: Add New Subscription
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Abonnement

en: Add Profile Template
nl: Profiel Toevoegen Sjabloon

en: Add Shortcode
nl: Toevoegen Shortcode

en: Add Social Accounts
nl: Het Toevoegen Van Sociale Accounts

en: Add Subscription
nl: Abonnement Toevoegen

en: Add subscription_plan="PLAN_ID" parameter to keep plan having PLAN_ID selected.
nl: Toevoegen subscription_plan="PLAN_ID" parameter te houden plan dat PLAN_ID geselecteerd.

en: Add to Menu
nl: Aan Menu toevoegen

en: Add URL
nl: URL toevoegen

en: Add-On listing is currently unavailable. Please try again later.
nl: Add-On lijst is momenteel niet beschikbaar. Probeer het later opnieuw.

en: Additional Fields
nl: Extra Velden

en: Additional Info/Note
nl: Extra Info/Opmerking

en: Additional Info/Note Label
nl: Extra Info/Note Label

en: Additional Info/Note Label can not be left blank.
nl: Extra Info/Note Label kan niet leeg gelaten worden.

en: Additional Note
nl: Extra Opmerking

en: Additional Shortcodes
nl: Extra Shortcodes

en: Addon activated successfully.
nl: Addon is geactiveerd.

en: Addon deactivated successfully.
nl: Toevoeging gedeactiveerd met succes.

en: Addon installed successfully.
nl: Addon geïnstalleerd.

en: Admin bar will be displayed to selected roles.
nl: De beheerdersbalk wordt weergegeven voor geselecteerde rollen.

en: Admin Email
nl: Admin E-Mail

en: Admin email
nl: E-mailadres van beheerder

en: Admin Login Page is restricted by admin
nl: Admin Login Pagina wordt beperkt door admin

en: Admin Terminated Account
nl: Admin Beëindigd Account

en: Advanced Fields
nl: Geavanceerde Velden

en: Advanced Security
nl: Geavanceerde Beveiliging

en: after adding new
nl: na het toevoegen van nieuwe

en: after adding new menu items. Default access rule will be applied to new menu items.
nl: na het toevoegen van nieuwe menu-items. Standaard toegangs regel zal worden toegepast op nieuwe menu-items.

en: After Basic SignUp Redirection Rules
nl: Na De Eerste Aanmelding Omleiding Regels

en: After certain time of post is modified
nl: Na een bepaalde tijd van de post is gewijzigd

en: After certain time of post is published
nl: Na een bepaalde tijd van de post is gepubliceerd

en: After Login Redirection Rules
nl: Na Het Inloggen Omleiding Regels

en: After maximum failed login attempts user will be inactive for given minutes. During this time, user will not be able to login into the system.
nl: Na maximaal mislukte login pogingen gebruiker inactief gezien minuten. Gedurende deze tijd, de gebruiker zal niet in staat zijn om in te loggen in het systeem.

en: After Membership/Plan obtaining Redirection Rules
nl: Nadat het Lidmaatschap of het Plan aan het verkrijgen van de Omleiding van de Regels

en: After Registration Form
nl: Na Registratie Formulier

en: Albania
nl: Albanië

en: Albanian
nl: Albanese

en: Algeria
nl: Algerije

en: Align
nl: Lijn

en: All Activities
nl: Alle Activiteiten

en: All Forms
nl: Alle Vormen

en: All general options will be exported.
nl: Alle algemene opties worden geëxporteerd.

en: All Status
nl: Laat status

en: All the actions like add new plan, change plan status, renew cycle, extend days, delete plan will be applied only after save button is clicked at the bottom of this page.
nl: Alle handelingen, zoals het toevoegen van nieuwe plan, het plan wijzigen status vernieuwen, fietsen, uit te breiden dagen, verwijderen plan zal alleen worden toegepast nadat de knop opslaan is geklikt aan de onderkant van deze pagina.

en: Allow Access
nl: Toegang

en: Allow Auto debit method only
nl: Toestaan Automatisch incasso methode

en: Allow avatar and cover photo cropping
nl: Bijsnijden van avatar en omslagfoto toestaan

en: Allow image cropping
nl: Bijsnijden van afbeeldingen toestaan

en: Allow members to subscribe multiple plans simultaneously.
nl: Leden toestaan om je te abonneren meerdere plannen tegelijk.

en: Allow Semi Automatic(manual) method only
nl: Het toestaan van Semi-Automatische(handmatig) methode alleen

en: Allow users to sign up / login with their social accounts by enabling this feature.
nl: Gebruikers aanmelden / login met hun sociale accounts door het inschakelen van deze functie.

en: Allowed File Extension
nl: Toegestaan File Extension

en: Allows Beaver Builder widgets to restrict based on Membership Plan.
nl: Laat Builder Beaver widgets te beperken op basis van Lidmaatschap.

en: Allows facility to set the access for Divi Builder content Like Section and Row per Membership Plan.
nl: Laat faciliteit om de toegang voor Divi Builder inhoud Als Sectie en Rij per Lidmaatschap.

en: Allows facility to set the Access for Gutenberg Blocks per Membership Plan or Logged in member.
nl: Laat faciliteit om de Toegang voor Gutenberg Blokken per Lidmaatschap of Aangemeld lid.

en: Allows to set restrict content on WPBakery Elements per Membership Plan.
nl: Ingesteld kan beperken content op WPBakery Elementen per Lidmaatschap.

en: Alphabatically (Directory Filter)
nl: Alfabetisch (directoryfilter)

en: Alphabetically
nl: Alfabetisch

en: Already have an account?
nl: Al een account?

en: American Samoa
nl: Amerikaans-Samoa

en: Amount
nl: Bedrag

en: Amount should not be blank.
nl: Het bedrag mag niet leeg zijn.

en: Amount Type
nl: Soort Bedrag

en: and
nl: en

en: and the field type will be
nl: en het veldtype zal zijn

en: Antigua and Barbuda
nl: Antigua en Barbuda

en: Any Archive page
nl: Een Archief-pagina

en: Any attachment page
nl: Bijlagen pagina

en: Any Condition
nl: Enige Voorwaarde

en: Any Date or Time Archive
nl: Een Datum of Tijd-Archief

en: Any Plan
nl: Geen Abonnement

en: Any Plans
nl: Alle Plannen

en: Any single page or post
nl: Een enkele pagina of post

en: API Password can not be left blank.
nl: API Wachtwoord mag niet leeg worden gelaten.

en: API Signature can not be left blank.
nl: API-Handtekening kan niet leeg gelaten worden.

en: API Username can not be left blank.
nl: API Gebruikersnaam kan niet leeg gelaten worden.

en: Apply
nl: Toepassing

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Arab/Egypt
nl: Arabische/Egypte

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Archive: Day
nl: Archief: Dag

en: Archive: Month
nl: Archief: Maand

en: Archive: Time
nl: Archief: Tijd

en: Archive: Year
nl: Archief: Jaar

en: Are you sure to delete configuration?
nl: Bent u zeker dat u de configuratie?

en: Are you sure want to reset login attempts for the selected member?
nl: Bent u zeker dat u wilt resetten login pogingen voor het geselecteerde lid?

en: Are you sure you want to activate
nl: Weet u zeker dat u wilt activeren

en: Are you sure you want to active this plan?
nl: Weet u zeker dat u wilt actieve dit plan?

en: Are you sure you want to cancel subscription?
nl: Weet u zeker dat u wilt annuleren abonnement?

en: Are you sure you want to cancel this subscription  ?
nl: Weet u zeker dat u wilt annuleren is dit abonnement ?

en: Are you sure you want to change transaction status?
nl: Bent u zeker dat u wilt wijzigen transactie status?

en: Are you sure you want to delete this field?
nl: Weet u zeker dat u het veld wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete this form set?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen dit formulier?

en: Are you sure you want to delete this form?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen dit formulier?

en: Are you sure you want to delete this member(s)?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van dit lid(s)?

en: Are you sure you want to delete this member?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen in dit lid?

en: Are you sure you want to delete this message(s)?
nl: Bent u zeker dat u dit bericht te verwijderen(s)?

en: Are you sure you want to delete this plan from user?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen in dit plan van de gebruiker?

en: Are you sure you want to delete this plan(s)?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen in dit plan(s)?

en: Are you sure you want to delete this plan?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen in dit plan?

en: Are you sure you want to delete this setup?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen met deze opstelling?

en: Are you sure you want to delete this transaction(s)?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van deze transactie(s)?

en: Are you sure you want to delete this transaction?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van deze transactie?

en: Are you sure you want to delete your account? This will erase all of your account data from the site. To delete your account enter your password below.
nl: Weet u zeker dat u uw account wilt verwijderen? Dit wist alle gegevens van uw account van de site. Voor het verwijderen van uw account heeft, voer uw wachtwoord hieronder in te vullen.

en: Are you sure you want to remove cover photo?
nl: Bent u zeker dat u wilt verwijderen cover foto?

en: Are you sure you want to remove profile photo?
nl: Bent u zeker dat u wilt verwijderen profiel foto?

en: Are you sure you want to remove this plan from this user??
nl: Bent u zeker dat u wilt verwijderen in dit plan van deze gebruiker??

en: Are you sure you want to renew next cycle?
nl: Weet u zeker dat u wilt vernieuwen volgende cyclus?

en: Are you sure you want to resend verification email?
nl: Weet u zeker dat u wilt verzenden verificatie-e-mail?

en: ARForms Successfully installed.
nl: ARForms geïnstalleerd.

en: Argentina
nl: Argentinië

en: ARMember Access Rules
nl: ARMember Toegang Regels

en: ARMember Close Account
nl: ARMember Account Sluiten

en: ARMember Current Membership
nl: ARMember Huidige Lidmaatschap

en: ARMember Edit Profile
nl: ARMember Profiel Bewerken

en: ARMember Form
nl: ARMember Formulier

en: ARMember Forms
nl: ARMember Vormen

en: ARMember Latest Members
nl: ARMember Nieuwste Leden

en: ARMember Lite - Sorry to see you go
nl: ARMember Lite - Sorry dat je weggaat

en: ARMember Lite plugin Deactivation
nl: ARMember Lite-plug-in Deactivering

en: ARMember Lite recommend to use Minimum PHP version 5.6 or greater.
nl: ARMember Lite raden aan om minimaal PHP-versie 5.6 of hoger te gebruiken.

en: ARMember Lite requires PHP GD Extension module at the server. And it seems that it's not installed or activated. Please contact your hosting provider for the same.
nl: ARMember Lite vereist PHP GD-extensiemodule op de server. En het lijkt erop dat het niet is geïnstalleerd of geactiveerd. Neem hiervoor contact op met uw hostingprovider.

en: ARMember Logout
nl: ARMember Afmelden

en: ARMember Membership Setup Wizard
nl: ARMember Lidmaatschap Setup Wizard

en: ARMember My Profile
nl: ARMember Mijn Profiel

en: ARMember Payment Transaction
nl: ARMember Betalingstransactie

en: ARMember Protected
nl: ARMember Beschermd

en: ARMember setup is fast and easy. Click below, and we’ll walk you through the quick initial process. And don’t worry. You can go back and change anything you do - at anytime.
nl: ARMember de installatie is snel en eenvoudig. Klik hieronder en wij zullen u door middel van de snelle initiële proces. En maak je geen zorgen. U kunt terug gaan en alles veranderen wat je doet, op elk moment.

en: ARMember setup wizard completed
nl: ARMember setup wizard voltooid

en: ARMember Statistics
nl: ARMember Statistieken

en: ARMember User Avatar
nl: ARMember Gebruiker Avatar

en: ARMember User Custom Meta
nl: ARMember Gebruiker Aangepaste Meta

en: ARMember User Displayname
nl: ARMember Gebruiker Displayname

en: ARMember User Firstname Lastname
nl: ARMember Voornaam Achternaam Gebruiker

en: ARMember User Plan
nl: ARMember Gebruiker Plan

en: ARMember User Plan Information
nl: ARMember Gebruiker Plan Informatie

en: ARMember Username
nl: ARMember Gebruikersnaam

en: ARMember Warning
nl: ARMember Waarschuwing

en: Armenia
nl: Armenië

en: Armenian
nl: Armeense

en: ARPrice Successfully installed.
nl: ARPrice geïnstalleerd.

en: as One Time payment for
nl: als Een betaling voor

en: as One Time payment till
nl: als Een Moment van betaling tot

en: As well as following setup(s) will not work properly
nl: Evenals de volgende setup(s) werken niet goed

en: Assign Default Plan
nl: Toewijzen Standaard Plan

en: Assign Plan To User
nl: Wijs plan toe aan gebruiker

en: Associated Plans:
nl: Bijbehorende Plannen:

en: Atleast one payment gateway configuration is required for paid plan(s) selection.
nl: Minstens een payment gateway-configuratie is vereist voor betaald abonnement(s) selecteren.

en: Australia
nl: Australië

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Author Archives
nl: Auteur Archief

en: Auto Debit
nl: Automatisch Incasso

en: Auto Debit Payment
nl: Automatisch Incasso De Betaling

en: Auto Lock Shared Account
nl: Gedeeld account automatisch vergrendelen

en: Automated Email Messages
nl: Automatische E-Mail Berichten

en: Automatic
nl: Automatische

en: Automatic approve
nl: Automatische goedkeuren

en: Automatic login on signup
nl: Automatisch inloggen op inschrijving

en: Automatic Subscription
nl: Automatische Abonnement

en: Automatic Subscription Label
nl: Automatische Abonnement Label

en: Available Modules
nl: Beschikbare modules

en: Avatar Field Label( Edit Profile )
nl: Avatarveldlabel(Profiel bewerken)

en: Azerbaijan
nl: Azerbeidzjan

en: Azerbaijani
nl: Azerbeidzjaans

en: Back
nl: Terug

en: Back to listing
nl: Terug naar de lijst

en: Back to template options
nl: Terug naar template opties

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background Color
nl: Achtergrond Kleur

en: Background Overlay
nl: Achtergrond Overlay

en: Bahamas
nl: Bahama ' s

en: Bahrain
nl: Bahrein

en: Bank Name
nl: Bank Naam

en: Bank Name Label
nl: Bank Naam

en: Bank Name Label can not be left blank.
nl: Bank Naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Bank Transfer
nl: Bankoverschrijving

en: Bank Transfer Fields
nl: Bankoverschrijving Velden

en: Bank transfer request has been approved.
nl: Bankoverschrijving aanvraag is goedgekeurd.

en: Bank transfer request has been cancelled.
nl: Bankoverschrijving aanvraag is geannuleerd.

en: Based On Plan Assigned Date
nl: Op Basis Van Plan Toegewezen Datum

en: Basic Configuration
nl: Eenvoudige Configuratie

en: Basic Fields
nl: Basic Velden

en: Basic Options
nl: Opties

en: Basque
nl: Baskisch

en: Beaver Builder Restriction
nl: Bouwer Beaver Beperking

en: Before Expiration Of
nl: Voor Het Verstrijken Van

en: Before Registration Form
nl: Voor Registratie Formulier

en: Before you deactivate the ARMember Lite plugin, would you quickly give us your reason for doing so?
nl: Voordat u de ARMember Lite-plug-in deactiveert, zou u ons kort de reden hiervoor willen geven?

en: Belarus
nl: Wit-rusland

en: Belgium
nl: België

en: Billing Cycle
nl: Factureringscyclus

en: Billing Cycle Starts From
nl: Betalingscyclus Begint Uit

en: Biography
nl: Biografie

en: Biography can not be left blank.
nl: Biografie kan niet leeg gelaten worden.

en: Black Friday Sale
nl: Black Friday-uitverkoop

en: Blank field message
nl: Leeg veld bericht

en: Block all access of this plan
nl: Alle toegang blokkeren van dit plan

en: Block Email Addresses On Signup
nl: Blokkeren-E-Mail-Adressen Op Inschrijving

en: Block Username On Signup
nl: Blok Gebruikersnaam Op Inschrijving

en: Blocked Email Addresses Message
nl: Geblokkeerde E-Mail Adressen Bericht

en: Blocked Username Message
nl: Geblokkeerd Gebruikersnaam Bericht

en: Blog Name
nl: Blog Naam

en: Blog URL
nl: Blog-URL

en: Body Content Color
nl: Lichaam Content Kleur

en: BookingPress Successfully installed.
nl: BookingPress geïnstalleerd.

en: Border
nl: Grens

en: Border Color
nl: Kleur Rand

en: Bosnia and Herzegovina
nl: Bosnië en Herzegovina

en: Bosnian
nl: Bosnisch

en: Both (allow user to select payment method)
nl: Beide (gebruiker toestaan selecteer betaalmethode)

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Box Hover
nl: Vak Zweven

en: Box Hover Effect
nl: Vak Hover Effect

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Buddypress/Buddyboss Integration
nl: Buddypress/Buddyboss Integratie

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Bulgarian
nl: Bulgaarse

en: Bulk Actions
nl: Bulk Acties

en: Button
nl: Knop

en: Button Background
nl: Achtergrond Van De Knop

en: Button Background 2
nl: Achtergrond Van De Knop 2

en: Button Color
nl: De Knop Kleur

en: Button CSS
nl: Knop CSS

en: Button Font
nl: Knop Lettertype

en: Button Font Color
nl: Knop Lettertype Kleur

en: Button Hover CSS
nl: Knop met Aanwijseffect CSS

en: Button Position
nl: - Knop Plaats

en: Button Style
nl: Knop Stijl

en: Button Text
nl: Knop Tekst

en: Buttons
nl: Toetsen

en: by admin
nl: door admin

en: By default all content items will be accessible for all users. Once you turn ON the Default Restriction rule and select any plan(s) then it will be accessible for that selected plan(s) only.
nl: Standaard worden alle content die toegankelijk is voor alle gebruikers. Zodra u OP de Standaard Beperking regel en selecteer een plan(nen) dan zal toegankelijk zijn voor de geselecteerde plan(nen).

en: by default.
nl: standaard.

en: By enabling this feature, you can prevent simultaneous multiple logins using same login details
nl: Door deze functie in te schakelen, kunt u gelijktijdig meerdere aanmeldingen met dezelfde aanmeldingsgegevens voorkomen

en: By User
nl: Door De Gebruiker

en: Calendar Localization
nl: Agenda Lokalisatie

en: Calendar Style
nl: Agenda Stijl

en: Cambodia
nl: Cambodja

en: Cameroon
nl: Kameroen

en: Can you mention it?
nl: Kun je het vermelden?

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel Subscription
nl: Opzeggen Abonnement

en: Cancel Subscription Action
nl: Opzeggen Abonnement Actie

en: Cancel Subscription Immediately
nl: Opzeggen Abonnement Onmiddellijk

en: Cancel User's Subscription.
nl: Annuleren van de Gebruiker Abonnement.

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: cancelled
nl: geannuleerd

en: Cannot extract data from uploaded file or no file was uploaded.
nl: Kan geen gegevens ophalen uit geüploade bestand of no file was uploaded.

en: Cannot Set Past Dates.
nl: Niet Ingesteld Datums In Het Verleden.

en: Cape Verde
nl: De Escudo

en: Card details could not be authorized, please use other card detail.
nl: Card gegevens niet kon worden goedgekeurd, gebruik een andere kaart detail.

en: Card Number should not be blank.
nl: Kaart Nummer mag niet leeg zijn.

en: Catalan
nl: Het catalaans

en: Category
nl: Categorie

en: category is restricted by admin
nl: categorie is beperkt door admin

en: category(s)
nl: categorie(en)

en: Cayman Islands
nl: Kaaiman Eilanden

en: Central African Republic
nl: Centraal-Afrikaanse Republiek

en: Chad
nl: Tsjaad

en: Change Color Scheme
nl: Van Kleur Veranderen Regeling

en: Change currency
nl: Valuta wijzigen

en: Change Directory Template
nl: Wijzig De Map Sjabloon

en: Change Expiry Date
nl: Wijzig De Vervaldatum

en: Change Font Settings
nl: Lettertype-Instellingen Wijzigen

en: Change Password
nl: Wachtwoord Wijzigen

en: Change Password Messages
nl: Wachtwoord Wijzigen Berichten

en: Change Password Page
nl: Wachtwoord wijzigen Pagina

en: Change Password page
nl: Pagina Wachtwoord wijzigen

en: Change Pattern
nl: Verandering Van Patroon

en: Change Plan
nl: Plan Wijzigen

en: Change Plan Skin
nl: Plan Wijzigen Huid

en: Change Plan To
nl: Verandering Van Plan Om

en: Change Role (Not recommended)
nl: Wijzig Rol (Niet aanbevolen)

en: Change Status
nl: Status Wijzigen

en: Change Subscription
nl: Abonnement Wijzigen

en: Change Transaction Status
nl: Wijzig De Transactie Status

en: character.
nl: karakter.

en: characters allowed.
nl: tekens toegestaan.

en: characters.
nl: tekens.

en: Check Default Access Rule
nl: Controleer Standaard Toegangs Regel

en: Check If User In Trial Period
nl: Controleren Of De Gebruiker In Proefperiode

en: Checkbox
nl: Selectievakje

en: Chile
nl: Chili

en: Chinese
nl: Chinees

en: Chinese Simplified
nl: Chinese (Vereenvoudigd)

en: Chinese Traditional
nl: Traditioneel Chinees

en: Chinese/China
nl: Chinees/China

en: Chinese/Taiwan
nl: Chinees/Taiwan

en: Choose Plan
nl: Kies Plan

en: Choose your option
nl: Kies uw optie

en: Clear
nl: Helder

en: Clear Form Fields
nl: Formuliervelden wissen

en: Clear Preset Form Fields
nl: Wis vooraf ingestelde formuliervelden

en: Click below links for more details about how to get API Credentials:
nl: Klik op onderstaande links voor meer details over hoe u de API-Referenties:

en: Click here to continue
nl: Klik hier om verder te gaan

en: Click here to open form
nl: Klik hier voor formulier

en: Click here to open Set up form
nl: Klik hier om de Set-up formulier

en: Click here to Show failed payment history
nl: Klik hier om mislukte betaling geschiedenis

en: Click to add shortcode in textarea
nl: Klik op toevoegen shortcode in textarea

en: Click to Copy
nl: Klik op Kopiëren

en: Click to copy
nl: Klik op kopiëren

en: Click to preview
nl: Klik voor preview

en: Clone from existing forms
nl: Klonen van bestaande formulieren

en: Close
nl: Sluiten

en: Close Account
nl: Account Sluiten

en: Code Copied
nl: Code Gekopieerd

en: Color Scheme
nl: Kleurenschema

en: Common Messages
nl: Common Berichten

en: Comoros
nl: Comoren

en: Complete
nl: Compleet

en: Complete simple steps to get started.
nl: Volledige eenvoudige stappen aan de slag.

en: Completed Recurrence
nl: Voltooid Herhaling

en: Configure
nl: Configureren

en: Configure More Gateways
nl: Het Configureren Van Meer Gateways

en: Configure Plan + Signup Page
nl: Configureren Van Plan + Signup Pagina

en: Configure Submission Redirection
nl: Het Configureren Van De Indiening Van De Omleiding

en: Confirm Email Address
nl: E-Mailadres Bevestigen

en: Confirm Email Address can not be left blank.
nl: Bevestig e-Mail Adres kan niet leeg gelaten worden.

en: Confirm Password
nl: Wachtwoord Bevestigen

en: Confirm Password can not be left blank.
nl: Bevestig het Wachtwoord kan niet leeg gelaten worden.

en: Confirmation
nl: Bevestiging

en: Congratulations!
nl: Van harte gefeliciteerd!

en: Content Access
nl: Voor Toegang Tot Inhoud

en: Content Access Rules
nl: Inhoud Van De Regels Inzake Toegang

en: Content Cannot Be Empty.
nl: De Inhoud Mag Niet Leeg Zijn.

en: Content Font
nl: Inhoud Lettertype

en: Content Restriction Shortcode
nl: Inhoud Beperking Shortcode

en: Content Text
nl: Inhoud Tekst

en: Content Width
nl: Inhoud Breedte

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Cosidering duplicate
nl: Cosidering dubbele

en: Could not save password reset key to database.
nl: Niet kunnen redden wachtwoord reset-toets op de database.

en: Couldn't register you... please contact the
nl: Kan niet registreren u... neem contact op met de

en: Country/Region
nl: Land/Regio

en: Cover
nl: Dekking

en: Credit Card Description
nl: Creditcard Beschrijving

en: Credit Card Label
nl: Creditcard Label

en: Credit Card Number
nl: Creditcard Nummer

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Croatian
nl: Het kroatisch

en: Crop
nl: Gewas

en: crop
nl: gewas

en: Currency
nl: Munt

en: Currency Shortname
nl: Valuta korte naam

en: Currency Symbol
nl: Symbool van munteenheid

en: Current
nl: Huidige

en: Current Membership
nl: Huidige Lidmaatschap

en: Current plan
nl: Huidige regeling

en: Current user doesn't have permission to delete users
nl: Huidige gebruiker heeft geen toestemming voor het verwijderen van gebruikers

en: Current User Information
nl: Actuele Informatie Voor De Gebruiker

en: Current user profile URL pattern
nl: Huidige gebruikersprofiel URL-patroon

en: Custom Color
nl: Aangepaste Kleur

en: Custom Currency
nl: Aangepaste Valuta

en: Custom Meta
nl: Aangepaste Meta

en: Custom Post is protected
nl: Custom Post is beschermd

en: Custom Setting
nl: Aangepaste Instelling

en: custom taxonomy(s)
nl: aangepaste taxonomie(s)

en: CVC Number should not be blank.
nl: CVC-Nummer mag niet leeg zijn.

en: CVV Code
nl: CVV-Code

en: CVV Description
nl: CVV Beschrijving

en: CVV Label
nl: CVV-Label

en: Cycle Date
nl: Cyclus Datum

en: cycles due
nl: cycli door

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Czech Republic
nl: Tsjechische Republiek

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Danish
nl: Deens

en: Danish/Denmark
nl: Deens/Denemarken

en: Date
nl: Datum

en: Date Format
nl: Datum Formaat

en: Day
nl: Dag

en: day
nl: dag

en: day of month
nl: dag van de maand

en: Day(s)
nl: Dag(en)

en: Days
nl: Dagen

en: days
nl: dagen

en: Deactivate
nl: Deactiveren

en: Default access rule will be applied to new
nl: Standaard toegangs regel zal worden toegepast op nieuwe

en: Default Access Rules for newly added Content
nl: Standaard Toegangs-Regels voor nieuw toegevoegde Content

en: Default Cover
nl: Standaard Dekking

en: Default Cover Image
nl: Standaard Cover Afbeelding

en: Default Cover Photo
nl: Standaard Cover Foto

en: Default Currency
nl: Standaard Valuta

en: Default currency
nl: Standaardvaluta

en: Default Directory Template
nl: Standaard directorysjabloon

en: Default Profile Template
nl: Standaard Profiel-Sjabloon

en: Default Redirect To
nl: Standaard Redirect Naar

en: Default Redirect to above url if any of above conditions do not match.
nl: Standaard Redirect naar de bovenstaande url, indien een van de bovenstaande voorwaarden niet overeenkomen.

en: Default Redirect URL
nl: Standaard Redirect URL

en: Default Redirection url is required.
nl: Standaard Omleidings-url ' s is vereist.

en: Default Restriction
nl: Standaard Beperking

en: Default Restriction Rules
nl: Standaard Beperking Regels

en: Default Rules Saved Successfully.
nl: Standaard Regels Opgeslagen.

en: Default Selected Plan
nl: Standaard Geselecteerde Plan

en: Default Set
nl: Standaard Set

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete Field
nl: Veld Verwijderen

en: Delete fields of this specific form.
nl: Velden verwijderen van deze specifieke vorm.

en: Delete Form
nl: Formulier Wissen

en: Delete Form Set
nl: Verwijderen Formulier

en: Delete Member(s)
nl: Verwijderen Lid / leden)

en: Delete Plan
nl: Verwijder Plan

en: Delete Plan(s)
nl: Verwijder Plan(s)

en: Delete Transaction(s)
nl: Verwijderen Transactie(s)

en: Delicious
nl: Heerlijk

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Desc. Font Size
nl: Desc. Font Grootte

en: Description
nl: Beschrijving

en: Desktop View
nl: Bureaublad Weergeven

en: Digital Transfer
nl: Digitale Overdracht

en: Direct Scroll
nl: Directe Ga

en: Directory Template 2
nl: Map Template 2

en: Directory Template Name
nl: Map Template Naam

en: Display Administrator Users
nl: Display Beheerder Gebruikers

en: Display Avatar
nl: Avatar weergeven

en: Display Cancel Subscription Button?
nl: Knop Abonnement opzeggen weergeven?

en: Display Content Based On
nl: Weergave Van Inhoud Gebaseerd Op

en: Display currently logged in Member profile
nl: Weergeven die momenteel is aangemeld Lid profiel

en: Display Forgot Password Link?
nl: Weergave Wachtwoord vergeten link?

en: Display Information Based On
nl: Informatie Weergeven Op Basis Van

en: Display Joining Date
nl: Display Toetreding Tot Datum

en: Display Login Link?
nl: Inloglink weergeven?

en: Display Member Form
nl: Display Lid Vorm

en: Display message after form submit
nl: Displaymelding na het formulier indienen

en: Display Name
nl: Display Naam

en: Display Profile Cover
nl: Profielafdekking weergeven

en: Display Recently Registerd  Members
nl: Display Onlangs Geregistreerde Leden

en: Display Registration Link?
nl: Registratielink weergeven?

en: Display remaining login attempts warning message.
nl: Weergave resterende login pogingen waarschuwing.

en: Display Renew Subscription Button
nl: Display Abonnement Verlengen Knop

en: Display Renew Subscription Button?
nl: Knop Abonnement verlengen weergeven?

en: Display Search Box
nl: Display Zoekvak

en: Display Sorting Options
nl: Weergave-Opties Voor Het Sorteren Van

en: Display Strength Meter?
nl: Weergeven Meter Van Kracht?

en: Display Type
nl: Type Beeldscherm

en: Display Update Card Subscription Button?
nl: Display Update Kaart Knop Abonnement?

en: Display User Info?
nl: Gebruikersinformatie weergeven?

en: Displays blog name
nl: Geeft de naam van het blog

en: Displays blog URL
nl: Geeft blog-URL

en: Displays blog WP-admin URL
nl: Geeft blog WP-admin URL

en: Displays the admin email that users can contact you at. You can configure it under Mail settings.
nl: Laat de admin e-mail die gebruikers kunnen contact met u op. U kunt configureren in het geval van Mail-instellingen.

en: Displays the ARM login page
nl: Toont de ARM login pagina

en: Displays the E-mail address of user
nl: Geeft het E-mail adres van de gebruiker

en: Displays the Final Payable Amount of user
nl: Geeft het Uiteindelijke te Betalen Bedrag van gebruiker

en: Displays the payment gateway of user
nl: Geeft de payment gateway van de gebruiker

en: Displays the payment transaction Id of user
nl: Geeft de betalingstransactie Id van de gebruiker

en: Displays the payment type of user
nl: Geeft het type betaling van de gebruiker

en: Displays the plan amount of user
nl: Geeft het plan bedrag van gebruiker

en: Displays the plan description of user
nl: Geeft het plan een beschrijving van de gebruiker

en: Displays the plan name of user
nl: Geeft de naam van het abonnement van de gebruiker

en: Displays the Reset Password Link for user
nl: Geeft het opnieuw instellen van het Wachtwoord voor de gebruiker

en: Displays the trial amount of plan
nl: Geeft het proces bedrag van plan

en: Displays the user display name or public name
nl: Geeft de gebruiker weer te geven naam of naam

en: Displays the user first name
nl: Geeft de gebruiker voornaam

en: Displays the User ID of user
nl: Geeft de Gebruikers-ID van de gebruiker

en: Displays the user last name
nl: Geeft de gebruiker achternaam

en: Displays the User Profile address
nl: Geeft de Gebruiker Profiel adres

en: Displays the Username of user
nl: Geeft de Gebruikersnaam van de gebruiker

en: Divi Builder Restriction
nl: Divi Builder Beperking

en: Divider
nl: Het tussenschot

en: Do not cancel subscription until plan expired
nl: Geen abonnement annuleren tot plan verlopen

en: Do not show again.
nl: Niet opnieuw weergeven.

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Dominican Republic
nl: Dominicaanse Republiek

en: Done
nl: Gedaan

en: Downgrade Plan
nl: Downgraden Plan

en: Downgrade to other plan after current plan expiration ( After End Of Term)
nl: Downgraden naar andere plan na plan verlopen ( Na het Einde Van de Termijn)

en: Drip Content
nl: Drip Inhoud

en: Drop Fields Here.
nl: Drop Velden Hier.

en: Drop file here or click to select
nl: Drop bestand hier in of klik om te selecteren

en: Drop file here or click to select.
nl: Drop bestand hier in of klik om te selecteren.

en: Dutch
nl: Nederlandse

en: Dutch/Netherlands
nl: Nederlands/Nederland

en: e.g.
nl: bijv.

en: East Timor
nl: Oost-Timor

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit Email Template
nl: E-Mail Template Bewerken

en: Edit Field Label
nl: Edit-Field-Label

en: Edit Field Options
nl: Edit Veld Opties

en: Edit Form
nl: Formulier Bewerken

en: Edit Member
nl: Bewerken Lid

en: Edit Membership Plan
nl: Bewerken Lidmaatschap

en: Edit Message
nl: Bericht Bewerken

en: Edit Plan
nl: Plan Bewerken

en: Edit Plan + Signup Page
nl: Bewerken Plan + Signup Pagina

en: Edit Preset Fields
nl: Vooraf ingestelde velden bewerken

en: Edit Preset Form Fields
nl: Bewerk vooraf ingestelde formuliervelden

en: Edit Profile
nl: Profiel Bewerken

en: Edit Profile Page
nl: Profielpagina bewerken

en: Edit Profile page
nl: Pagina Profiel bewerken

en: Edit Profile Template
nl: Profiel Bewerken-Sjabloon

en: Edit Template Options
nl: Sjabloon Bewerken Opties

en: Effect Color
nl: Effect Kleur

en: Effective from
nl: Vanaf

en: Egypt
nl: Egypte

en: Email
nl: E-mail

en: Email Address
nl: E-Mail Adres

en: Email Address can not be left blank.
nl: E-mail Adres kan niet leeg gelaten worden.

en: Email Address should not contain bad words.
nl: E-mail Adres mag geen scheldwoorden bevatten.

en: Email Already Exist
nl: Email bestaat al

en: Email could not sent, please contact site admin.
nl: E-mail kon niet worden verzonden. Neem contact op met de sitebeheerder.

en: Email Not Sent
nl: E-mail niet verzonden

en: Email Notification
nl: Een E-Mail Notificatie

en: Email notification
nl: E-mail notificatie

en: Email notification scheduler setting
nl: Instelling voor planner van e-mailmeldingen

en: Email Notifications
nl: E-Mail Notificaties

en: Email Settings
nl: Email instellingen

en: Email should not contain bad words.
nl: E-mail mag niet bevatten slechte woorden.

en: Email Subject Required.
nl: E-Mail Onderwerp Vereist.

en: Email Template Updated Successfully.
nl: E-Mail Sjabloon Met Succes Bijgewerkt.

en: Email verified approve
nl: E-mail gecontroleerd goedkeuren

en: Empty Password Message
nl: Leeg wachtwoordbericht

en: Enable Bank Transfer Payment
nl: Inschakelen Bank Transfer Betaling

en: Enable Confirm Email Address?
nl: E-mailadres bevestigen inschakelen?

en: Enable Confirm Password?
nl: Wachtwoord bevestigen inschakelen?

en: Enable facility to send Invoice and apply Sales Tax on membership plans.
nl: Inschakelen faciliteit te verzenden Factuur en betaling omzetbelasting over het lidmaatschap van de plannen.

en: Enable General Options
nl: Inschakelen In Algemene Opties

en: Enable Gravatars?
nl: Gravatars inschakelen?

en: Enable Hidden Fields?
nl: Verborgen velden inschakelen?

en: Enable Login attempts Security
nl: Inschakelen Login pogingen Beveiliging

en: Enable login security option for failed login attempts.
nl: Inschakelen login beveiliging optie voor mislukte aanmeldingspogingen.

en: Enable PayPal Payment
nl: Het Inschakelen Van Een PayPal

en: Enable SMTP authentication
nl: Schakel SMTP-authenticatie in

en: Enable Strong Password?
nl: Sterk wachtwoord inschakelen?

en: Enable Upgrade / Downgrade Action
nl: Inschakelen Upgrade / Downgrade Actie

en: Encryption
nl: Encryptie

en: End Date
nl: Eind Datum

en: End Of Term Action
nl: Einde Van De Termijn Actie

en: English/Australia
nl: Engels/Australië

en: English/UK
nl: Engels/verenigd koninkrijk

en: English/United Kingdom
nl: Engels/Verenigd Koninkrijk

en: English/United States
nl: Engels/Verenigde Staten

en: English/United States ( en_US )
nl: Engels/Verenigde Staten ( nl_nl )

en: English/Western
nl: Engels/Western

en: Enter a username or e-mail address.
nl: Voer een gebruikersnaam of e-mailadres.

en: Enter API Password
nl: Voer API Wachtwoord

en: Enter API Signature
nl: Voer API-Handtekening

en: Enter API Username
nl: Voer API Gebruikersnaam

en: Enter content here which will be restricted
nl: Geef de inhoud die hier zal worden beperkt

en: Enter Merchant Email Address
nl: Voer Merchant E-Mail Adres

en: Enter plan amount
nl: Geef plan bedrag

en: Enter plan name
nl: Voer de naam plan

en: Enter URL with http:// or https://.
nl: Voer de URL in met http:// of https://.

en: Enter Usermeta Name
nl: Voer Usermeta Naam

en: entries
nl: inzendingen

en: Equatorial Guinea
nl: Equatoriaal-Guinea

en: ERROR
nl: FOUT

en: Error
nl: Fout

en: Error during file upload
nl: Fout tijdens het uploaden van bestanden

en: Error during file upload.
nl: Fout tijdens het uploaden van bestanden.

en: Error during user import.
nl: Fout tijdens importeren gebruiker.

en: Error Field Border
nl: Fout Veld Grens

en: Error while creating user.
nl: Fout bij het aanmaken van de gebruiker.

en: Esperanto
nl: Het Esperanto

en: Estonia
nl: Estland

en: Estonian
nl: Estlandse

en: Ethiopia
nl: Ethiopië

en: Every
nl: Elke

en: every
nl: elke

en: Everyone
nl: Iedereen

en: Exclude role for hide admin bar
nl: Sluit rol uit voor het verbergen van de beheerdersbalk

en: Existing
nl: Bestaande

en: existing user(s), if any duplicate user found.
nl: bestaande gebruiker(s) dubbele gebruiker gevonden.

en: Expiration Month
nl: Vervalmaand

en: Expiration Year
nl: Verval Jaar

en: Expire Activation Link
nl: Verlopen activatielink

en: Expire Date
nl: Verlopen Datum

en: Expire date can not be earlier than current date.
nl: Verlopen datum kan niet vroeger zijn dan de huidige datum.

en: Expire Month Description
nl: Vervallen Maand Beschrijving

en: Expire Month Label
nl: Vervallen Maand Label

en: Expire Subscription
nl: Vervallen Abonnement

en: Expire Year Description
nl: Verlopen Jaar Beschrijving

en: Expire Year Label
nl: Verlopen Jaar Label

en: Expire/Next Renewal
nl: Vervallen/Volgende Vernieuwing

en: Expired
nl: Verlopen

en: expired
nl: verlopen

en: Expires On
nl: Verloopt Op

en: Expiry date updated successfully.
nl: De vervaldatum bijgewerkt.

en: Expiry month should not be blank.
nl: Verstrijken maand mag niet leeg zijn.

en: Expiry year should not be blank.
nl: Aflopen jaar mag niet leeg zijn.

en: Explore ARMember
nl: Verkennen ARMember

en: Explore Features
nl: Functies Ontdekken

en: Export
nl: Exporteren

en: Export all common messages.
nl: Exporteer alle algemene berichten.

en: Export all security options.
nl: Exporteer alle beveiligingsopties.

en: Export as csv
nl: Exporteren als csv

en: Export as xml
nl: Exporteren als XML

en: Export Settings
nl: Instellingen exporteren

en: Extend Days
nl: Verlengen Dagen

en: Failed
nl: Mislukt

en: failed
nl: mislukt

en: Failed login attempt history will automatically be cleared which is older than 30 days.
nl: Mislukte poging de geschiedenis zal automatisch worden gewist die ouder is dan 30 dagen.

en: Failed Login Attempt Login History
nl: Mislukte Poging Login Geschiedenis

en: Failed Login Attempts History
nl: Mislukte Login Pogingen Geschiedenis

en: Failed Payment
nl: Mislukte Betaling

en: Failed Payment(Suspended)
nl: Mislukte Betaling(Geschorst)

en: Faroese
nl: Faeröers

en: Farsi/Persian
nl: Farsi/Perzisch

en: Features Settings Updated Successfully.
nl: Functies Instellingen Bijgewerkt.

en: Field Alignment
nl: Gebied Van De Aanpassing

en: Field Background
nl: Veld Achtergrond

en: Field Border
nl: Veld Grens

en: Field Focus
nl: Focus Gebied

en: Field Font
nl: Veld Lettertype

en: Field Height
nl: Veld Hoogte

en: Field Key
nl: Veld-Toets

en: Field Label
nl: Field-Label

en: Field Options
nl: Veld Opties

en: Field Spacing
nl: Tussenruimte

en: Field Type
nl: Veld Type

en: Field Width
nl: Breedte Van Het Veld

en: Fields those which are used somewhere else, will not be deleted.
nl: Velden die worden gebruikt ergens anders, zullen niet worden verwijderd.

en: Fields to be included in payment form
nl: Velden die moeten worden opgenomen in de betaling formulier

en: File is not allowed bigger than {SIZE}.
nl: Bestand mag niet groter zijn dan {SIZE}.

en: File Size Limit
nl: Bestandsgrootte Limiet

en: File size not allowed
nl: Bestand grootte niet toegestaan

en: File type is not allowed.
nl: Bestandstype is niet toegestaan.

en: File Upload
nl: Bestand Uploaden

en: Filter Options
nl: Filter Opties

en: filtered from
nl: gefilterd uit

en: Finnish
nl: Finse

en: First Name
nl: Voornaam

en: First Name can not be left blank.
nl: Eerste Naam kan niet leeg gelaten worden.

en: First Time Logged In
nl: Eerst Ingelogd

en: Firstname Lastname
nl: Voornaam Achternaam

en: Fix Expiration Date
nl: Fix Vervaldatum

en: Flat
nl: Plat

en: Font Awesome Icons
nl: Font Awesome Pictogrammen

en: Font Settings
nl: Lettertype-Instellingen

en: Font settings of Buttons will be applied to buttons of frontend shortcodes output. For example Renew button, Cancel Button, Make Payment Button etc.
nl: Lettertype-instellingen van knoppen worden toegepast op knoppen van frontend-shortcodes. Bijvoorbeeld de knop Vernieuwen, de knop Annuleren, de knop Betalen enz.

en: Font settings of Level 1 will be applied to main heading of frontend shortcodes. Like Transaction listing heading and like wise.
nl: Lettertype-instellingen van niveau 1 worden toegepast op de hoofdkop van frontend-shortcodes. Zoals de kop van de transactielijst en soortgelijke wijze.

en: Font settings of Level 2 will be applied to sub heading ( Main Labels ) of frontend shortcodes. For example table heading of trasanction listing.
nl: Lettertype-instellingen van niveau 2 worden toegepast op de subkop (Hoofdlabels) van frontend-shortcodes. Bijvoorbeeld de tabelkop van de transactielijst.

en: Font settings of Level 3 will be applied to sub labels of frontend shortcodes. For example table content of trasanction listing.
nl: Lettertype-instellingen van niveau 3 worden toegepast op sublabels van frontend-shortcodes. Bijvoorbeeld de tabelinhoud van een transactielijst.

en: Font settings of Level 4 will be applied to very small labels of frontend shortcodes. For member listing etc.
nl: Lettertype-instellingen van niveau 4 worden toegepast op zeer kleine labels van frontend-shortcodes. Voor ledenlijst enz.

en: Font settings of Links will be applied to links of frontend shortcodes. For example edit profile, logout link and profile links etc.
nl: Lettertype-instellingen van Links worden toegepast op links van frontend-shortcodes. Bijvoorbeeld profiel bewerken, uitloglink en profiellinks enz.

en: Font Size
nl: Font Grootte

en: Font Style
nl: Lettertype

en: for
nl: voor

en: for each
nl: voor elk

en: For Lifetime
nl: Voor De Levensduur Van Het

en: For logged in users
nl: Voor gebruikers die ingelogd zijn

en: For non logged in users
nl: Voor niet ingelogde gebruikers

en: for the first
nl: voor de eerste

en: for trial period finished.
nl: voor de proefperiode beëindigd.

en: Forgot / Register Link
nl: Vergeten / Link Registreren

en: Forgot Password
nl: Wachtwoord Vergeten?

en: Forgot Password Link Label
nl: Wachtwoord Vergeten Link Label

en: Forgot Password Link Margin
nl: Wachtwoord Vergeten Link Marge

en: Forgot Password Messages
nl: Wachtwoord Vergeten Berichten

en: Forgot Password Page
nl: Wachtwoord vergeten pagina

en: Forgot Password page
nl: Wachtwoord vergeten pagina

en: Form
nl: Formulier

en: Form Background
nl: Formulier Achtergrond

en: Form Border
nl: Vorm Grens

en: Form deleted successfully.
nl: Formulier is succesvol verwijderd.

en: Form Description
nl: Beschrijving

en: Form Fields
nl: Formulier Velden

en: Form has been successfully submitted.
nl: Formulier is succesvol ingediend.

en: Form ID
nl: Vorm ID

en: Form Name
nl: Naam Van Het Formulier

en: Form name can not be left blank.
nl: Formulier naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Form Options
nl: Formulier Opties

en: Form Padding
nl: Vorm Padding

en: Form Position
nl: Formulier Positie

en: Form Set Deleted Successfully.
nl: Formulier Is Succesvol Verwijderd.

en: Form Settings Saved Successfully.
nl: Vorm-Instellingen Opgeslagen.

en: Form Style
nl: Formulier Stijl

en: Form Title
nl: Formulier Titel

en: Form Title Settings
nl: Formulier Titel Instellingen

en: Form Width
nl: Vorm Breedte

en: Form will be skipped automatically when user is logged in.
nl: Het formulier wordt automatisch overgeslagen wanneer de gebruiker is ingelogd.

en: Forms
nl: Vormen

en: Found a better plugin
nl: Ik heb een betere plug-in gevonden

en: France
nl: Frankrijk

en: Free
nl: Gratis

en: Free Membership
nl: Gratis Lidmaatschap

en: Free Plan
nl: Gratis Plan

en: French
nl: Frans

en: French Guiana
nl: Frans-Guyana

en: French Polynesia
nl: Frans-Polynesië

en: French/Angola
nl: Frans/Angola

en: French/France
nl: Frans/Frankrijk

en: French/Swiss
nl: Frans/Zwitserse

en: from IP
nl: IP

en: From Transaction Day
nl: Van Transactie Dag

en: From/Reply to email
nl: Van/antwoord op e-mail

en: From/Reply to name
nl: Van/antwoord op naam

en: Front End Font Settings
nl: Front-end lettertype-instellingen

en: Future Membership
nl: Toekomstig Lidmaatschap

en: Gender
nl: Geslacht

en: General Message
nl: Algemeen bericht

en: General Options
nl: Algemene Opties

en: General Settings
nl: Algemene Instellingen

en: Generate dynamically
nl: Dynamisch genereren

en: Georgia
nl: Georgië

en: German
nl: Duits

en: German/Germany
nl: Duits/Duitsland

en: Germany
nl: Duitsland

en: Get Forum Support
nl: Krijg forumondersteuning

en: Getting Started
nl: Aan De Slag

en: Getting Started With Setup
nl: Aan De Slag Met De Installatie

en: Give access to
nl: Toegang geven tot

en: Global Settings Saved Successfully.
nl: Globale Instellingen Opgeslagen.

en: Go
nl: Ga

en: Go to the General Settings menu from the admin interface. Here you will get number of tabs such as General, Payment Gateways, Page Setup etc..
nl: Ga naar de Algemene Instellingen menu van de admin interface. Hier krijgt u aantal tabbladen, zoals het Algemeen, Betaling Gateways, Pagina-instelling, etc..

en: Good Text
nl: Goede Tekst

en: Grace End Date
nl: Genade Eind Datum

en: Grace Expiration
nl: Genade Verlopen

en: Grace Period End of Term
nl: Genade het Einde van de Periode van het mandaat

en: grace period expires on
nl: genade termijn verstrijkt op

en: Grace Period Failed Payment
nl: De Aflossingsvrije Periode Is Mislukt Betaling

en: Greece
nl: Griekenland

en: Greek
nl: Grieks

en: Greenland
nl: Groenland

en: Growth Plugins
nl: De Groei Van Plugins

en: Guest page
nl: Gast pagina

en: Guinea
nl: - Guinea

en: Guinea-Bissau
nl: Guinee-Bissau

en: Gutenberg Block Restriction
nl: Gutenberg Blok Beperking

en: Haiti
nl: Haïti

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hebrew/Israel
nl: Hebreeuws/Israël

en: Height
nl: Hoogte

en: Help Tutorial
nl: Help

en: Help us improve ARMember by sending anonymous usage stats
nl: Help ons te verbeteren ARMember door het sturen van anonieme statistieken

en: here
nl: hier

en: Here you will get all different types of Free/Paid membership plans with various general options and Subscription Types & Amount related options.
nl: Hier krijgt u alle verschillende soorten Gratis/Betaald lidmaatschap plannen met verschillende algemene opties en Abonnement Soorten & Bedrag gerelateerde opties.

en: Here you will get all different types of Payment gateways to purchase a membership plan.
nl: Hier krijgt u alle verschillende soorten betalingsgateways om een lidmaatschapsplan aan te schaffen.

en: Hey, you've been using %1$sARMember Lite%2$s for a long time. %3$sCould you please do us a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress to help us spread the word and boost our motivation. %4$sYour help is much appreciated. Thank you very much - %5$sRepute InfoSystems%6$s
nl: Hallo, je gebruikt %1$sARMember Lite%2$s al een hele tijd. %3$s Kunt u ons alstublieft een GROOT plezier doen en het een 5-sterrenbeoordeling geven op WordPress om ons te helpen de boodschap te verspreiden en onze motivatie te vergroten. %4$sUw hulp wordt zeer op prijs gesteld. Hartelijk dank - %5$sRepute InfoSystems%6$s

en: Hidden Field
nl: Verborgen Veld

en: Hidden Field Area
nl: Verborgen Veld

en: Hidden Fields
nl: Verborgen Velden

en: Hidden Value
nl: Verborgen Waarde

en: Hide
nl: Verbergen

en: Hide admin bar
nl: Beheerbalk verbergen

en: Hide admin bar for non-admin users?
nl: Beheerbalk verbergen voor niet-beheerders?

en: Hide content only for
nl: Verberg de inhoud alleen voor

en: Hide Current Plans
nl: Verberg De Huidige Plannen

en: Hide Empty Profile Fields
nl: Verberg Lege Velden Profiel

en: Hide empty profile fields
nl: Verberg lege velden profiel

en: Hide First Name field
nl: Verbergen veld voornaam

en: Hide Label
nl: Verbergen Label

en: Hide Last Name field
nl: Verbergen veld achternaam

en: Hide Plan Selection Area
nl: Verbergen Plan Selectiegebied

en: Hide plans which are already owned by user
nl: Verberg de plannen die reeds in eigendom van de gebruiker

en: Hide register link
nl: Verberg de registratielink

en: Hide register link on
nl: Verberg registratielink op

en: Hide Settings & Styles
nl: Instellingen Verbergen & Stijlen

en: Hide Setup Title?
nl: Installatietitel verbergen?

en: Hide Title
nl: Verberg Titel

en: Hide username field and assign username with email
nl: Verbergen veld gebruikersnaam en toewijzen gebruikersnaam met e-mail

en: Home Page
nl: Home Pagina

en: Hour
nl: Uur

en: hour
nl: uur

en: Hours
nl: Uur

en: hours.
nl: uur.

en: Hover Background
nl: Zwevende Achtergrond

en: Hover Background 2
nl: Zwevende Achtergrond 2

en: Hover Font
nl: Beweeg Lettertype

en: How could we improve ?
nl: Hoe zouden wij kunnen verbeteren?

en: How could we improve?
nl: Hoe kunnen we verbeteren?

en: How you want to include this form into page?
nl: Hoe wilt u om dit formulier in pagina?

en: How you want to pay?
nl: Hoe wilt u betalen?

en: Html Area
nl: Html-Omgeving

en: Html Text
nl: Html-Tekst

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Hurray!! Everything is ready to create your first membership site
nl: Hoera!! Alles is gereed voor het maken van uw eerste lidmaatschap site

en: I agree
nl: Ik ga akkoord

en: I already did
nl: heb ik al gedaan

en: I understand the risk
nl: Ik begrijp het risico

en: Iceland
nl: Ijsland

en: Icelandic
nl: Ijslands

en: Icon Color
nl: Pictogram Kleur

en: If Author have no any post than user will be redirect to ARMember Profile Page
nl: Als Auteur heb geen om het even welke post dan zal gebruiker omleiden naar ARMember Profiel Pagina

en: If Default Restriction is ON then ONLY the selected plan members below can access this page.
nl: Als de standaardbeperking AAN staat, hebben ALLEEN de geselecteerde abonnementsleden hieronder toegang tot deze pagina.

en: If SignUp Form is
nl: Als het aanmeldingsformulier is

en: If SignUp form is
nl: Als het aanmeldingsformulier is

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
nl: Als dit een vergissing was, gewoon negeren deze e-mail en zal er niets gebeuren.

en: If User Has
nl: Als Gebruiker

en: If User In Trial
nl: Als De Gebruiker Op Proef

en: If user is not logged in than selected signup form will be displayed at frontend in subscription page.
nl: Als de gebruiker is niet aangemeld dan geselecteerd aanmeldingsformulier zal worden weergegeven op de frontend in abonnement pagina.

en: If User Not In Trial
nl: Als De Gebruiker Niet In Beproeving

en: If User selected plan is
nl: Als de Gebruiker gekozen plan

en: If user selected plan is
nl: Als de gebruiker gekozen plan

en: If you enable Default Restriction, that item will be restricted for visitors and all the loggedin users except for those users whose plan are allowed here.
nl: Als u in staat de Standaard Beperking, wordt dat item zal worden beperkt voor bezoekers en alle loggedin gebruikers, behalve voor die gebruikers die plannen zijn hier toegestaan.

en: If you have any js/css loading issue in your theme, only in that case you should enable this settings
nl: Als je een probleem hebt met het laden van js/css in je thema, moet je deze instellingen alleen in dat geval inschakelen

en: If you UNCHECK this then your email address will be sent along with your feedback. This can be used by armlite to get back to you for more info or a solution.
nl: Als u dit UITSCHAKELD, wordt uw e-mailadres samen met uw feedback verzonden. Dit kan door armlite worden gebruikt om contact met u op te nemen voor meer informatie of een oplossing.

en: If you will delete these member(s), their subscription will be removed.
nl: Als u deze verwijderen lid / leden), hun abonnement zullen worden verwijderd.

en: Image size should be approx 900x300.
nl: Afbeelding formaat moet worden ca 900x300.

en: Immediately downgrade to other plan
nl: Onmiddellijk downgraden naar andere plan

en: Immediately upgrade to other plan
nl: Direct te upgraden naar de andere plan

en: Import
nl: Importeren

en: Import / Export
nl: Importeren / Exporteren

en: Import Password from csv / xml
nl: Wachtwoord importeren uit csv/xml

en: Import Settings
nl: Instellingen importeren

en: Import User Details
nl: Gebruikersgegevens importeren

en: Important Note
nl: Belangrijke Opmerking

en: Important Note:
nl: Belangrijke Opmerking:

en: Important Notes
nl: Belangrijke Opmerkingen

en: In case of infinite subscription plan cancelled, then that plan will be cancelled after current cycle completes.
nl: In het geval van oneindig abonnement geannuleerd, dan is dat plan zal worden geannuleerd wanneer de huidige cyclus is voltooid.

en: In case of subscription plan selected
nl: In het geval van een abonnement geselecteerd

en: In form_id pass id of registration form of which styling and fields you want to inherit in Edit Profile Form.
nl: In form_id geeft u de id van het registratieformulier op van welke stijl en velden u wilt overnemen in Profielformulier bewerken.

en: In Grace Period
nl: In Een "Grace" Periode

en: In social_fields, pass coma seperated social networks name (facebook, twitter,linkedin, vk, instagram,  pinterest,youtube, dribbble, delicious, tumblr, vine).
nl: Geef in sociale velden de door coma gescheiden naam van het sociale netwerk door (facebook, twitter, linkedin, vk, instagram, pinterest, youtube, dribbble, Delicious, tumblr, vine).

en: In Trial
nl: In Proef

en: Inactivate
nl: Inactiveren

en: Inactive
nl: Inactief

en: Inactive Members
nl: Inactieve Leden

en: Incompatible with theme or plugin
nl: Incompatibel met thema of plug-in

en: Incorrect Password
nl: Incorrect wachtwoord

en: Incorrect Username/Email
nl: Onjuiste gebruikersnaam/e-mailadres

en: Indonesia
nl: Indonesië

en: Indonesian/Indonesia
nl: Indonesische/Indonesië

en: Infinite
nl: Oneindige

en: Inherit Access Rules Of Membership Plan
nl: Erven Toegang Regels Van Het Lidmaatschap

en: Inherit Fonts
nl: Erven Lettertypen

en: Input Field Options
nl: Invoerveld Opties

en: Input Style
nl: Input Stijl

en: installments
nl: termijnen

en: Integrate BuddyPress/Buddyboss with ARMember.
nl: Integreer BuddyPress/Buddyboss met ARMember.

en: Integrate myCRED adaptive points management system with ARMember.
nl: Integreren myCRED adaptieve punten management systeem met ARMember.

en: Integrate Woocommerce with ARMember.
nl: Integreren Woocommerce met ARMember.

en: Internal
nl: Interne

en: Invalid action.
nl: Ongeldige actie.

en: Invalid Arguments (ARM If Shortcode)
nl: Ongeldige argumenten (ARM als shortcode)

en: Invalid conditional argument(s).
nl: Ongeldige voorwaardelijke argument(en).

en: Invalid Date.
nl: Ongeldige Datum.

en: Invalid field message
nl: Ongeldig veld bericht

en: Invalid file selected.
nl: Ongeldig bestand geselecteerd.

en: Invalid file uploaded.
nl: Ongeldig bestand geüpload.

en: Invalid image selected.
nl: Ongeldige afbeelding geselecteerd.

en: Invalid Password Message
nl: Ongeldig wachtwoordbericht

en: Invalid Plan amount
nl: Ongeldig bedrag Plan

en: Invalid Plan Selected
nl: Ongeldig abonnement geselecteerd

en: Invalid taxonomy.
nl: Ongeldige taxonomie.

en: Invalid URL
nl: Ongeldige URL

en: Invalid username or e-mail.
nl: Ongeldige gebruikersnaam en / of e-mail.

en: Invalid username or incorrect password.
nl: Ongeldige gebruikersnaam of onjuist wachtwoord.

en: Invoice and Tax
nl: Factuur en Belastingen

en: Invoice Detail
nl: Factuur Detail

en: Iraq
nl: Irak

en: Ireland
nl: Ierland

en: is inactive
nl: is inactief

en: is meta field name.
nl: is de meta naam van het veld.

en: Israel
nl: Israël

en: It will not visible in editor / preview. Please check at front-end.
nl: Het zal niet zichtbaar zijn in de editor / preview. Neem contact op met front-end.

en: Italian
nl: Italiaans

en: Italian/Italy
nl: Italiaans/Italië

en: Italy
nl: Italië

en: Japanese
nl: Japans

en: Japanese/Japan
nl: Japans/Japan

en: Join Community
nl: Join Gemeenschap

en: Joined
nl: Samengevoegd

en: Joined Date
nl: Toegetreden Tot Datum

en: Joining Date
nl: Datum van toetreding

en: Jordan
nl: Jordanië

en: Kazakhstan
nl: Kazachstan

en: Kenya
nl: Kenia

en: Korean
nl: Koreaanse

en: Korean/South Korea
nl: Koreaans/Zuid-Korea

en: Kuwait
nl: Koeweit

en: Kyrgyzstan
nl: Kirgizië

en: Label & Input Fields
nl: Label & Invoervelden

en: Label Font
nl: Label Lettertype

en: Label Options
nl: Label Mogelijkheden

en: Label should not be blank.
nl: Het Label mag niet leeg zijn.

en: Label Width
nl: Label Breedte

en: Lack of documentation
nl: Gebrek aan documentatie

en: Language
nl: Taal

en: Last loggedin on
nl: Laatste loggedin op

en: Last Modified
nl: Laatst Gewijzigd

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Last Name can not be left blank.
nl: Laatste Naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Latvia
nl: Letland

en: Latvian
nl: Lets

en: Leave blank for all plans.
nl: Laat dit veld leeg om alle plannen.

en: Leave blank for allow all file types.
nl: Laat dit veld leeg om alle bestandstypen.

en: Leave blank to display all plan's members.
nl: Leave blank to display van alle plan-leden.

en: Lebanon
nl: Libanon

en: Left
nl: Links

en: Lesotho
nl: Loti

en: Let users get benefit of discounts coupons while making payment with your site.
nl: Laat gebruikers profiteren van kortingen kortingsbonnen, terwijl het maken van de betaling met uw site.

en: Level 1
nl: Niveau 1

en: Level 3
nl: Niveau 3

en: Level 4
nl: Niveau 4

en: Libya
nl: Libië

en: Life Time
nl: De Tijd Van Het Leven

en: Link Background
nl: Link Achtergrond

en: Link Color
nl: Link Kleur

en: Link Copied!
nl: Link Gekopieerd!

en: Link Hover Color
nl: Link Hover Kleur

en: Link Position Settings
nl: Link Positie-Instellingen

en: Link Text
nl: Tekst Link

en: Link Type
nl: Type Koppeling

en: Links
nl: Koppelingen

en: List
nl: Lijst

en: Lithuania
nl: Litouwen

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Live API Password
nl: Live API Wachtwoord

en: Live API Signature
nl: Live API-Handtekening

en: Live API Username
nl: Live API Gebruikersnaam

en: Load JS & CSS in all pages
nl: Laad JS en CSS op alle pagina's

en: Load More
nl: Laad Meer

en: Load More Link
nl: Belasting Op De Koppeling Meer

en: Loading
nl: Laden

en: Loading..
nl: Het laden..

en: Lock user temporarily for
nl: Lock gebruiker tijdelijk voor

en: Log after users are imported using xml or csv file.
nl: Log nadat gebruikers zijn geïmporteerd met behulp van xml-of csv-bestand.

en: Log out of this account?
nl: Afmelden van deze rekening?

en: Logged in as
nl: Aangemeld als

en: Logged In Date
nl: Aangemeld Datum

en: Logged In IP
nl: Vastgelegd In IP

en: Logged In Message
nl: Ingelogd Bericht

en: Logged in Message
nl: Ingelogd Bericht

en: Loggedin Users
nl: Loggedin Gebruikers

en: Login attempts cleared successfully.
nl: Login pogingen succesvol gewist.

en: Login Failed, please try again.
nl: Login Mislukt, probeer het a.u.b. opnieuw.

en: Login Form Options
nl: Login Formulier Opties

en: Login History cleared successfully.
nl: Login Geschiedenis succesvol gewist.

en: Login Name
nl: Inlog naam

en: Login Name can not be left blank.
nl: Loginnaam mag niet leeg gelaten worden.

en: Login Page
nl: Login pagina

en: Login page
nl: Login pagina

en: Logout
nl: Afmelden

en: Lost Your Password
nl: Uw Wachtwoord Vergeten

en: lowercase
nl: kleine letters

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

en: Macedonia
nl: Macedonië

en: Madagascar
nl: Madagaskar

en: Mail Server
nl: Mail server

en: Mail Server can not be left blank.
nl: Mailserver kan niet leeg gelaten worden.

en: Mail successfully sent to
nl: Mail is verzonden

en: Main Title
nl: Hoofd-Titel

en: Make Payment
nl: Betaling

en: Make Payment Text
nl: Betaling Tekst

en: Malaysia
nl: Maleisië

en: Maldives
nl: De maldiven

en: Manage Access Rules
nl: Beheer Van Access Rules

en: Manage Block Settings
nl: Blokkeren-Instellingen Beheren

en: Manage Communication
nl: Het Beheren Van De Communicatie

en: Manage Email Notifications
nl: Beheren Van E-Mail Notificaties

en: Manage Feature Settings
nl: Beheren Instellingen Van De Functie

en: Manage Form Settings
nl: Beheer Formulier-Instellingen

en: Manage Forms
nl: Formulieren Beheren

en: Manage General Settings
nl: Algemene Instellingen Beheren

en: Manage Import/Export
nl: Het Beheren Van Import/Export

en: Manage Member Templates
nl: Het Beheren Van De Lid-Sjablonen

en: Manage Members
nl: Leden Beheren

en: Manage Membership plans
nl: Het beheren van het Lidmaatschap plannen

en: Manage Payment Gateways
nl: Het Beheren Van De Betaling Gateways

en: Manage Plans
nl: Het Beheren Van Plannen

en: Manage Preset Form Fields
nl: Beheer vooraf ingestelde formuliervelden

en: Manage Setups
nl: Beheer Instellingen

en: Manage Subscriptions
nl: Het Beheren Van Abonnementen

en: Manage Transactions
nl: Transacties Beheren

en: Manual
nl: Handleiding

en: manual
nl: handleiding

en: Manual approve by admin
nl: Handmatig goedkeuren door admin

en: Manual Payment
nl: Handmatige Betaling

en: Manual payment has been added successfully.
nl: Handmatige betaling is succesvol toegevoegd.

en: Margin
nl: Marge

en: Marshall Islands
nl: Marshall Eilanden

en: Material Outline
nl: Materiaal Overzicht

en: Material Style
nl: Materiaal, Stijl

en: Mauritania
nl: Ouguiya

en: Max Length
nl: Max Lengte

en: Maximum 19 digits allowed.
nl: Maximaal 19 tekens toegestaan.

en: Maximum 2 digits allowed.
nl: Maximaal 2 cijfers toegestaan.

en: Maximum 4 digits allowed.
nl: Maximaal 4 cijfers toegestaan.

en: Maximum Number of login attempts
nl: Maximum Aantal aanmeldingspogingen

en: Maxlength
nl: Maximale lengte

en: Member
nl: Lid

en: Member couldn't be activate
nl: Lid kon niet worden activeren

en: Member couldn't be deactivate
nl: Lid kon niet worden uitgeschakeld

en: Member detail has been updated successfully.
nl: Lid detail is met succes bijgewerkt.

en: Member Details
nl: De Details

en: Member Form
nl: Lid Vorm

en: Member Login
nl: Lid Login

en: Member Plan
nl: Lid Plan

en: Member Profile page
nl: Lid Profiel pagina

en: Member Profile Templates
nl: Lid Profiel Sjablonen

en: Member Profile URL
nl: Lid Profiel URL

en: Member Role
nl: Lid-Rol

en: Member Since
nl: Lid Sinds

en: Member Status
nl: De Status Van Lid

en: Member(s) has been deleted successfully.
nl: - Lid(en) met succes verwijderd.

en: Member(s) plan has been changed successfully.
nl: Deelnemer(s) van plan is met succes gewijzigd.

en: Members
nl: Leden

en: members
nl: leden

en: Members Directory Templates
nl: Leden Van De Map Sjablonen

en: Members Profile Page
nl: Profielpagina voor leden

en: Membership
nl: Lidmaatschap

en: membership has been changed to
nl: het lidmaatschap is veranderd naar

en: Membership History
nl: Lidmaatschap Geschiedenis

en: Membership Limit
nl: Lidmaatschap Limiet

en: Membership Plan
nl: Lidmaatschap

en: Membership plan is already exist for selected member.
nl: Lidmaatschap is al bestaan voor het geselecteerde lid.

en: Membership Plans
nl: Lidmaatschap Plannen

en: Membership registration
nl: Lidmaatschap-registratie

en: Membership Setup Wizard
nl: Lidmaatschap Setup Wizard

en: Membership setup wizard has been added successfully.
nl: Het lidmaatschap van de wizard setup is toegevoegd.

en: Membership setup wizard has been updated successfully.
nl: Lidmaatschap setup wizard met succes is bijgewerkt.

en: MEMBERSHIP SHORTCODES
nl: LIDMAATSCHAP SHORTCODES

en: Membership Shortcodes
nl: Lidmaatschap Shortcodes

en: Membership Type
nl: soort lidmaatschap

en: Merchant Email
nl: Merchant E-Mail

en: Merchant Email can not be left blank.
nl: Merchant e-Mail kan niet leeg gelaten worden.

en: Message
nl: Bericht

en: Message can not be left blank.
nl: Bericht kan niet leeg gelaten worden.

en: Message has been deleted successfully.
nl: Bericht is succesvol verwijderd.

en: Message Updated Successfully.
nl: Bericht Bijgewerkt.

en: Message(s) has been deleted successfully.
nl: Bericht(en) met succes verwijderd.

en: Messages
nl: Berichten

en: messages
nl: berichten

en: Meta Key
nl: Meta Toets

en: Meta Value
nl: Meta Waarde

en: Micronesia
nl: Micronesië

en: Min Length
nl: Min Lengte

en: Minimum Required Woocommerce Version: 3.0.2
nl: Minimaal vereiste Woocommerce-versie: 3.0.2

en: Minlength
nl: Minimale lengte

en: minute
nl: minuut

en: Minutes
nl: Minuten

en: minutes.
nl: minuten.

en: Missing a temporary folder.
nl: Ontbreekt een tijdelijke map.

en: Mobile View
nl: Mobiele Weergave

en: Moldova
nl: Moldavië

en: Mongolia
nl: Mongolië

en: Month
nl: Maand

en: month
nl: maand

en: Month(s)
nl: Maand(en)

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: Months
nl: Maanden

en: months
nl: maanden

en: Months(s)
nl: Maanden(s)

en: More Info
nl: Meer Info

en: Morocco
nl: Marokko

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Multiple Membership/Plans
nl: Meerdere Leden/Plannen

en: My Profile
nl: Mijn Profiel

en: myCRED Integration
nl: myCRED Integratie

en: Name
nl: Naam

en: Namibia
nl: Namibië

en: Need Help?
nl: Hulp Nodig?

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Never Expires
nl: Verloopt Nooit

en: New
nl: Nieuw

en: New Categories
nl: Nieuwe Categorieën

note: translators: 1: first name, 2: last name
en: New member has been added successfully.
nl: Nieuw lid is toegevoegd.

en: New Pages
nl: Nieuwe Pagina ' S

en: New Password
nl: Nieuw Wachtwoord

en: New plan
nl: Nieuw plan

en: New Posts
nl: Nieuwe Berichten

en: New Subscription
nl: Nieuw Abonnement

en: New User Approval
nl: Nieuwe Gebruiker Goedkeuring

en: New user approval
nl: Goedkeuring nieuwe gebruiker

en: New Zealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: Next
nl: Volgende

en: Next Due Date
nl: Volgende Vervaldag

en: Nick Name
nl: Nick Naam

en: No
nl: Geen

en: No any email template found.
nl: Geen e-mail template gevonden.

en: No any member found.
nl: Nog geen lid gevonden.

en: No any Member(s) fount
nl: Geen enkele deelnemer(s) drukletter

en: No any record found.
nl: Geen enkele record gevonden.

en: No any subscription plan found.
nl: Geen abonnement gevonden.

en: No any subscriptions found.
nl: Geen abonnementen gevonden.

en: No any transaction found yet.
nl: Geen transactie nog niet gevonden.

en: No cycles due
nl: Geen cycli door

en: No data found
nl: Geen data gevonden

en: No Failed Attempt Login History Found.
nl: Geen Mislukte Poging Login Geschiedenis Gevonden.

en: No Feed Access
nl: Geen Toegang Feed

en: No file was uploaded.
nl: Geen bestand geüpload.

en: No Gateway Selected For Paid Plan
nl: Geen gateway geselecteerd voor betaald abonnement

en: No Icon
nl: Geen Pictogram

en: No matching members found.
nl: Geen overeenkomende leden gevonden.

en: No matching plans found
nl: Geen overeenkomende plannen gevonden

en: No matching records found.
nl: Geen overeenkomende records worden gevonden.

en: No matching templates found.
nl: Geen overeenkomende sjablonen.

en: No matching transactions found
nl: Geen overeenkomende transacties gevonden

en: No matching transactions found.
nl: Geen overeenkomende transacties gevonden.

en: No Pages Available
nl: Geen Pagina ' S Beschikbaar

en: No Payment History Found.
nl: Geen Betaling Geschiedenis Gevonden.

en: No Plan
nl: Geen Plan

en: No Plan selected
nl: Geen Plan geselecteerd

en: No plan selected
nl: Geen plan geselecteerd

en: No Record(s) Found
nl: Geen Record(s) Gevonden

en: No Records Message
nl: Geen Records Bericht

en: No Roles Available
nl: Geen Functies Beschikbaar

en: No Search Result Found
nl: Geen zoekresultaat gevonden

en: No Search Result Found.
nl: Geen Zoekresultaten Gevonden.

en: No Subscriptions found.
nl: Geen Abonnementen gevonden.

en: No such user exists in the system.
nl: Geen gebruiker in het systeem aanwezig is.

en: No user was imported, please check the file.
nl: Geen gebruiker is ingevoerd, controleer het bestand.

en: No user was imported.
nl: Geen door de gebruiker is ingevoerd.

en: No Users Available
nl: Er Zijn Geen Gebruikers Beschikbaar

en: No Users Found.
nl: Er Zijn Geen Gebruikers Gevonden.

en: No, Maybe later
nl: Nee, misschien later

en: No.
nl: Nee.

en: No. Of Members Per Page
nl: Nee. Leden Per Pagina

en: Non Loggedin Users
nl: Niet Loggedin Gebruikers

en: Nonce is between 12 and 24 hours old
nl: Nna is tussen de 12 en 24 uur oude

en: Nonce is less than 12 hours old
nl: Nna is minder dan 12 uur oud

en: None
nl: Geen

en: North Korea
nl: Noord-Korea

en: Northern Mariana Islands
nl: Noordelijke Marianen

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Norwegian
nl: Noorse

en: Norwegian/Norway
nl: Noors/Noorwegen

en: Not recommended
nl: Niet aangeraden

en: Not the features I wanted
nl: Niet de functies die ik wilde

en: Note
nl: Opmerking

en: NOTE : Please add %1$sbr%2$s to use line break in plain text.
nl: OPMERKING: Voeg %1$sbr%2$s toe om regeleinde in platte tekst te gebruiken.

en: Note/Description
nl: Opmerking/Omschrijving

en: Note: If you are using any caching plugin/mechanism on your site, then please clear your site cache after updating access rules table.
nl: Opmerking: Als u een caching plugin/mechanisme op uw website, neem dan a.u.b. duidelijk uw site cache na het updaten van access-tabel met regels.

en: Notify user via email
nl: Gebruiker waarschuwen via e-mail

en: now!
nl: nu!

en: Numeric
nl: Numerieke

en: numeric
nl: numerieke

en: of
nl: van

en: Off
nl: Uit

en: OK, you deserve it
nl: Oké, je verdient het

en: On
nl: Op

en: One or more members has already subscribed to this plan. Any changes made to plan type & price will be applied (affect) to new users but not existing ones.
nl: Één of meer leden heeft al een abonnement op dit plan. Eventuele wijzigingen in het plan van het type en prijs zal worden toegepast (invloed) aan nieuwe gebruikers, maar niet bestaande.

en: One Time
nl: Één Keer

en: Onetime
nl: Eenmalig

en: Only .csv and .xml files are allowed.
nl: Alleen .csv- en .xml-bestanden zijn toegestaan.

en: Only Alphabets
nl: Alleen Letters

en: Only Alphabets & Numbers
nl: Alleen Letters En Nummers

en: Only logged in member (Everyone)
nl: Alleen ingelogde leden (Iedereen)

en: Only Numbers
nl: Alleen Nummers

en: Oops, nothing found
nl: Oeps, niets gevonden

en: Oops, nothing found.
nl: Oeps, niets gevonden.

en: Oops, there was a problem getting your information
nl: Oeps, er is een probleem opgetreden bij het ophalen van uw gegevens

en: Opacity
nl: Dekking

en: Open Settings & Styles
nl: Open Instellingen & Stijlen

en: Opt-ins Settings Saved Successfully.
nl: Opt-ins-Instellingen Opgeslagen.

en: Options
nl: Opties

en: OR
nl: OF

en: Other
nl: Ander

en: Other Forms (Login / Forgot Password / Change Password)
nl: Andere Vormen (Inloggen / Wachtwoord Vergeten / Wachtwoord Wijzigen)

en: Other Link Color
nl: Andere Link Kleur

en: Other Options
nl: Andere Opties

en: Other Settings
nl: Andere Instellingen

en: Others
nl: Anderen

en: page
nl: bladzijde

en: page for all users?
nl: pagina voor alle gebruikers?

en: Page is protected
nl: Pagina beveiligd is

en: page settings
nl: pagina-instellingen

en: Page Settings Saved Successfully.
nl: Pagina-Instellingen Opgeslagen.

en: Page Setup
nl: Pagina-Instelling

en: page(s) in
nl: pagina(s) in

en: Page/Post Redirection Rules
nl: Pagina/Post Omleiding Regels

en: page?
nl: bladzijde?

en: Pages
nl: Pagina ' s

en: Pagination Style
nl: Paginering Stijl

en: Paid
nl: Betaald

en: Paid By
nl: Betaald Door

en: Paid By admin
nl: Betaald Door admin

en: Paid Plan (finite)
nl: Betaald abonnement (eindige)

en: Paid Plan (infinite)
nl: Betaald abonnement (oneindig)

en: Paid With
nl: Betaald Met

en: Palestine
nl: Palestina

en: Papua New Guinea
nl: Kina Van Papoea-Nieuw-Guinea

en: Paraguay
nl: Guaraní

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Password can not be left blank
nl: Wachtwoord mag niet leeg worden gelaten

en: Password can not be left blank.
nl: Wachtwoord mag niet leeg worden gelaten.

en: Password cannot be left Blank.
nl: Het wachtwoord mag niet Leeg worden gelaten.

en: Password Field Label
nl: Wachtwoordveldlabel

en: Password Lost and Changed for user
nl: Wachtwoord Verloren en Gewijzigd voor gebruiker

en: Password Lost/Changed
nl: Wachtwoord Verloren/Gewijzigd

en: Password Reset
nl: Wachtwoord Opnieuw Instellen

en: Password reset is not allowed for this user.
nl: Wachtwoord opnieuw instellen is niet toegestaan voor deze gebruiker.

en: Password Reset Not Allowed
nl: Wachtwoord opnieuw instellen niet toegestaan

en: Passwords don't match.
nl: Wachtwoorden komen niet overeen.

en: Payable Amount
nl: Te Betalen Bedrag

en: Payer Email
nl: Betaler E-Mail

en: Payment Action
nl: Betaling Actie

en: Payment Amount
nl: Te Betalen Bedrag

en: Payment Cycle
nl: Betalingscyclus

en: Payment Date
nl: Datum Van Betaling

en: Payment Failed
nl: Betaling Mislukt

en: Payment Failed Action
nl: Betaling Mislukte Actie

en: Payment Gateway
nl: De Betaling Gateway

en: Payment Gateway Inactive
nl: Betalingsgateway Inactief

en: Payment gateway is not active, please contact site administrator.
nl: De betaling gateway niet actief is, neem dan contact op met de site administrator.

en: Payment gateway is not active, please contact the site administrator.
nl: De betaling gateway niet actief is, neem dan contact op met de beheerder van de site.

en: payment gateway(s). If you will save this settings, than those payment gateway(s) will be disable.
nl: de betaling gateway(s). Als je opslaan van deze instellingen, dan die betaling gateway(s) uit te schakelen.

en: payment gateway. If you will save this settings, than those payment gateway will be disable.
nl: betalingsgateway. Als u deze instellingen opslaat, worden deze betalingsgateways uitgeschakeld.

en: Payment Gateways
nl: Betaling Gateways

en: Payment History
nl: Geschiedenis Van De Betaling

en: Payment Mode
nl: Betaling Modus

en: Payment Mode Selection Title
nl: Betaling Modus Selectie Titel

en: Payment Options
nl: Betaling Opties

en: payment process.
nl: betaling proces.

en: Payment Section Title
nl: Betaling Titel Van Een Hoofdstuk

en: Payment Transactions
nl: Betalingsverkeer

en: Payment Type
nl: Type Betaling

en: Payment type
nl: Type betaling

en: Paypal API Password
nl: Paypal API Wachtwoord

en: Paypal API Signature
nl: Paypal API-Handtekening

en: Paypal API Signature (Sandbox)
nl: Paypal API-Handtekening (Sandbox)

en: Paypal API Username
nl: Paypal API Gebruikersnaam

en: Paypal API Username ( Sandbox)
nl: Paypal API Gebruikersnaam ( Sandbox)

en: Pending
nl: In afwachting van

en: pending
nl: in afwachting van

en: Pending Members
nl: In Afwachting Van De Leden

en: Permanent lock user after login attempts
nl: Permanente sluiting van de gebruiker na inlog pogingen

en: Permanent lockdown Duration
nl: Permanente vergrendeling van de Duur

en: Philippines
nl: Filipijnen

en: PHP Mailer
nl: PHP-mailer

en: Placeholder
nl: Tijdelijke aanduiding

en: Plan activated successfully.
nl: Plan succesvol geactiveerd.

en: Plan activation failed.
nl: Activering van abonnement mislukt.

en: Plan added successfully.
nl: Plan toegevoegd.

en: Plan Amount
nl: Plan Bedrag

en: Plan deleted successfully.
nl: Het Plan is succesvol verwijderd.

en: Plan Description
nl: Plan Beschrijving

en: Plan Duration
nl: Plan Duur

en: Plan expiration date
nl: Plan vervaldatum

en: plan for this user?
nl: plan voor deze gebruiker?

en: Plan has been added successfully.
nl: Plan is toegevoegd.

en: Plan has been deleted successfully.
nl: Het Plan is succesvol verwijderd.

en: Plan has been updated successfully.
nl: Plan met succes is bijgewerkt.

en: Plan Name
nl: Naam Plan

en: Plan name
nl: Naam Plan

en: Plan name can not be left blank.
nl: Plan naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Plan Role
nl: Plan Rol

en: Plan Selection Area Position
nl: Plan Selectiegebied Positie

en: Plan Start Date
nl: Plan Start Datum

en: Plan status changed successfully.
nl: Plan de status gewijzigd.

en: Plan Type
nl: Type Plan

en: Plan Type & Price
nl: Type Plan & Prijs

en: Plan(s) has been deleted successfully.
nl: Plan(nen) heeft met succes verwijderd.

en: Plans
nl: Plannen

en: plans
nl: plannen

en: Plans Cycles
nl: Plannen Cycli

en: Please activate the \"Social Feature\" module to make this feature work.
nl: Activeer de \"Sociale Functie\" module om deze functie te kunnen gebruiken.

en: Please add new plan.
nl: Voeg nieuwe plan.

en: Please check atleast one option
nl: Controleer a.u.b. minstens één optie

en: Please check atleast one option.
nl: Controleer a.u.b. minstens één optie.

en: Please configure default rules to restrict any newly added page, post, category, custom post, etc for which there is no rule defined at Access Rules.
nl: Gelieve u standaard regels beperken de nieuw toegevoegde pagina, post, categorie, custom post, etc voor dat er geen regel is gedefinieerd in de Toegang Regels.

en: Please confirm that while changing skin, All colors will be reset to default.
nl: Gelieve te bevestigen dat tijdens het wijzigen van de huid, Alle kleuren worden teruggezet naar de standaardinstelling.

en: Please don't change value of country ID. For example: :1,:2,:3
nl: Gelieve niet te wijzigen waarde van land-ID. Bijvoorbeeld: 1,:2,:3

en: Please download sample csv
nl: Download een voorbeeld-csv

en: Please enable atleast one payment.
nl: Zet dan minstens een betaling.

en: Please enter
nl: Voer

en: Please enter a username.
nl: Gelieve een gebruikersnaam.

en: Please enter Admin Email ID.
nl: Voer het e-mailadres van de beheerder in.

en: Please enter at least
nl: Gelieve minstens

en: Please enter at least 13 digits.
nl: Voert u alstublieft minstens 13 cijfers.

en: Please enter correct card details.
nl: Vul een correct card gegevens.

en: Please enter email address again.
nl: Voer het e-mailadres opnieuw.

en: Please enter From Email ID.
nl: Voer uw e-mailadres in.

en: Please enter From Name.
nl: Voer de Van-naam in.

en: Please enter maximum number of login attempts.
nl: Gelieve een maximum aantal inlogpogingen.

en: Please Enter Merchant API Email
nl: Vul Merchant API e-Mail

en: Please Enter Merchant API Password
nl: Vul Merchant API Wachtwoord

en: Please Enter Merchant API Signature
nl: Vul Merchant API-Handtekening

en: Please Enter Merchant API Username
nl: Vul Merchant API Gebruikersnaam

en: Please enter new password
nl: A.u.b. voer een nieuw wachtwoord in

en: Please enter new password.
nl: A.u.b. voer een nieuw wachtwoord in.

en: Please enter number of login attempts after user permanent lock.
nl: Voer het aantal login pogingen nadat de gebruiker een permanente sluiting.

en: Please enter permanent lockdown duration.
nl: Vul permanente vergrendeling duur.

en: Please Enter Plan Amount
nl: Vul Plan Bedrag

en: Please enter plan id
nl: Voer de abonnements-ID in

en: Please Enter Plan name
nl: Vul naam Plan

en: Please enter shortname.
nl: Voer een korte naam in.

en: Please enter symbol.
nl: Voer een symbool in.

en: Please enter temporarily lock user duration.
nl: Vul tijdelijk lock gebruiker duur.

en: Please enter the correct card details.
nl: Vul de juiste kaart details.

en: Please Enter URL.
nl: Voer de URL in.

en: Please enter URL.
nl: Voer de URL in.

en: Please enter valid Admin Email ID.
nl: Voer een geldig beheerders-e-mailadres in.

en: Please enter valid data
nl: Gelieve een geldig gegevens

en: Please enter valid data.
nl: Gelieve een geldig gegevens.

en: Please enter valid detail.
nl: Gelieve een geldig detail.

en: Please enter valid email address.
nl: Gelieve een geldig e-mailadres.

en: Please enter valid From Email ID.
nl: Voer een geldige Van-e-mail-ID in.

en: Please enter valid From Name.
nl: Voer een geldige Van-naam in.

en: Please enter valid password
nl: Gelieve een geldig wachtwoord

en: Please enter valid password.
nl: Voer een geldig wachtwoord in.

en: Please enter valid shortname.
nl: Voer een geldige korte naam in.

en: Please enter valid symbol.
nl: Voer een geldig symbool in.

en: Please enter valid URL.
nl: Gelieve een geldig URL.

en: Please enter valid username
nl: Gelieve een geldige gebruikersnaam in

en: Please enter valid username.
nl: Gelieve een geldige gebruikersnaam in.

en: Please enter your email address or username below.
nl: Vul uw e-mail adres of gebruikersnaam hieronder in.

en: PLEASE LOGIN
nl: GELIEVE IN TE LOGGEN

en: Please Login
nl: Gelieve In Te Loggen

en: Please map default pages for all common actions.
nl: Wijs standaardpagina's toe voor alle veel voorkomende acties.

en: Please review
nl: Gelieve een review

en: Please Select
nl: Selecteer

en: Please select
nl: Selecteer

en: Please select a file.
nl: Selecteer een bestand.

en: Please select a page.
nl: Selecteer een pagina.

en: Please Select account
nl: Selecteer account

en: Please select atleast one membership
nl: Selecteer tenminste één lidmaatschap

en: Please select atleast one option.
nl: Selecteer tenminste één optie.

en: Please select atleast one payment gateway.
nl: Selecteer tenminste één betaling gateway.

en: Please select atleast one plan
nl: Selecteer tenminste één plan

en: Please select atleast one plan.
nl: Selecteer tenminste één plan.

en: Please select atleast one role.
nl: Selecteer tenminste één rol.

en: Please select avatar.
nl: Selecteer avatar.

en: Please select condition.
nl: Selecteer conditie.

en: Please select date.
nl: Selecteer datum.

en: Please select expiry date.
nl: Selecteer de vervaldatum.

en: Please select file.
nl: Selecteer het bestand.

en: Please select one option.
nl: Kies dan een andere optie.

en: Please select one or more records.
nl: Selecteer alstublieft één of meer records.

en: Please select one or more setting.
nl: Selecteer alstublieft één of meer instellen.

en: Please select one.
nl: Gelieve één te selecteren.

en: Please Select Page.
nl: Selecteer Pagina.

en: Please select Page.
nl: Selecteer Pagina.

en: Please select Payment Mode option.
nl: Gelieve te selecteren Payment Modus optie.

en: Please select plan(s) for members can access
nl: Selecteer plan(nen) voor de leden toegang hebben tot

en: Please select Plan.
nl: Selecteer Plan.

en: Please select plan.
nl: Selecteer plan.

en: Please select profile cover.
nl: Selecteer profiel te dekken.

en: Please select redirection page.
nl: Selecteer omleiding pagina.

en: Please select signup / registration form.
nl: Selecteer aanmelden / inschrijfformulier.

en: Please select signup form.
nl: Selecteer aanmeldingsformulier.

en: Please Select Social Account.
nl: Selecteer Sociaal-Account.

en: Please select user.
nl: Selecteer gebruiker.

en: Please select valid action.
nl: Selecteer een geldige actie.

en: Please Select..
nl: Selecteer..

en: Please set default redirection rules for users when they try to access restricetd content.
nl: Stel standaard omleiding regels voor gebruikers wanneer ze proberen toegang te krijgen tot restricetd inhoud.

en: Please Signup
nl: Gelieve Signup

en: Please specify
nl: Gelieve te specificeren

en: Please type your e-mail address.
nl: Vul uw e-mail adres.

en: Please upload appropriate file to import users.
nl: Upload bestand voor gebruikers importeren.

en: Please upload file.
nl: Upload bestand.

en: Please use atleast one
nl: Gebruik a.u.b. minstens één

en: Plese confirm that while changing Template, all colors will be reset to default.
nl: Plese bevestigen dat tijdens het wijzigen van de Template, alle kleuren worden teruggezet naar de standaardinstelling.

en: Poland
nl: Polen

en: Polish
nl: Pools

en: Polish/Poland
nl: Pools/Polen

en: Port
nl: Haven

en: Port can not be left blank.
nl: Poort kan niet leeg worden gelaten.

en: Portuguese/Brazilian
nl: Portugees/Braziliaans

en: Portuguese/Portugal
nl: Portugees/Portugal

en: Position
nl: Positie

en: Possible Arguments :
nl: Mogelijke Argumenten :

en: Possible only in the case of semi-automatic / manual subscription
nl: Alleen mogelijk in het geval van semi-automatische / handmatige abonnement

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function...
nl: Mogelijke oorzaak: uw host kan zijn uitgeschakeld in de mail() functie...

en: Post is protected
nl: Post is beschermd

en: Posts
nl: Berichten

en: Prefix / Suffix Icon Color
nl: Prefix / Suffix-Pictogram Kleur

en: Preset Fields
nl: Preset Velden

en: Preset Fields are updated successfully.
nl: Vooraf ingestelde velden zijn succesvol bijgewerkt.

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Previous
nl: Vorige

en: Proceed
nl: Doorgaan

en: Processing
nl: Verwerken

en: Profile
nl: Profiel

en: Profile Cover
nl: Profiel Cover

en: Profile Cover Field Label( Edit Profile )
nl: Veldlabel profielomslag (Profiel bewerken)

en: Profile Cover Placeholder
nl: Tijdelijke aanduiding voor profielomslag

en: Profile Cover Title
nl: Profielomslagtitel

en: Profile Cover.
nl: Profiel Dekken.

en: Profile Detail
nl: Profiel Detail

en: Profile Display Name
nl: Profiel Weer Te Geven Naam

en: Profile Fields
nl: Profiel Velden

en: Profile Permalink Base
nl: Profiel Permalink Basis

en: Profile photo of
nl: Profiel foto van

en: Profile Template 3
nl: Profiel Sjabloon 3

en: Profile Template Name
nl: Profiel Naam Sjabloon

en: Profiles & Directories
nl: Profielen & Mappen

en: Publish your site content based on different time intervals by enabling this feature.
nl: Het publiceren van uw inhoud van de site is gebaseerd op verschillende tijdstippen door het inschakelen van deze functie.

en: Radio Button
nl: Radio Knop

en: Radio Buttons
nl: Radio Knoppen

en: Receiver Email
nl: Ontvanger E-Mail

en: Recent Registerd Members
nl: Recente Geregistreerde Leden

en: Recently Joined
nl: Onlangs Bij De

en: Recently Joined (Directory Filter)
nl: Recent lid geworden (directoryfilter)

en: Recommend
nl: Adviseren

en: Record deleted successfully.
nl: Record verwijderd.

en: Record is deleted successfully.
nl: Record is verwijderd.

en: Records Per Page
nl: Records Per Pagina

en: Records per Page
nl: Records per Pagina

en: Recurring
nl: Terugkerende

en: Recurring Payment
nl: Terugkerende Betaling

en: Recurring Profile
nl: Terugkerende Profiel

en: Recurring Time
nl: Terugkerende Tijd

en: Redirect After Logout
nl: Omleiding Na Uitloggen

en: Redirect To
nl: Redirect Naar

en: Redirect To Author Archive Page
nl: Redirect Naar De Auteur Archief Pagina

en: Redirect to Page
nl: Redirect naar de Pagina

en: Redirection after Membership SignUp
nl: Omleiding na Aanmelding Lidmaatschap

en: Redirection page is required.
nl: Omleiding pagina is vereist.

en: Redirection Rules
nl: Omleiding Regels

en: Redirection Rules upon Accessing Restricted Post/Page
nl: Omleiding Regels bij het betreden van een verboden Post/Pagina

en: Redirection upon Add/Change Membership
nl: Omleiding bij het Toevoegen/Wijzigen Lidmaatschap

en: Redirection upon Membership Renewal
nl: Omleiding bij Verlenging Lidmaatschap

en: Redirection url is required.
nl: Omleidings-url ' s is vereist.

en: Referrer Page
nl: Verwijzende Pagina

en: Register
nl: Registreren

en: Register Form Options
nl: Aanmeldformulier Opties

en: Register Link
nl: Registreer Link

en: Registered/Edited Profile From
nl: Geregistreerd/Gewijzigd Profiel Van

en: Registration
nl: Registratie

en: Registration / Signup Forms
nl: Registratie / Inschrijving Formulieren

en: Registration Link Label
nl: Registratie Link Label

en: Registration Link Margin
nl: Registratie Link Marge

en: Registration Page
nl: Registratiepagina

en: Registration page
nl: De registratie-pagina

en: Regular Expression
nl: Reguliere Expressie

en: Reject
nl: Weigeren

en: Remained Login Attempts Warning
nl: Waarschuwing voor resterende inlogpogingen

en: Remaining login attempt warning
nl: Resterende login poging waarschuwing

en: Remaining Login Attempts :
nl: Resterende Login Pogingen :

en: Remaining Occurence
nl: Resterende Voorkomen

en: Remember me
nl: Onthoud mij

en: Remember Me Checkbox
nl: Gegevens Onthouden

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove Cover Photo
nl: Verwijder Het Deksel Foto

en: Remove Plan
nl: Verwijder Plan

en: Remove Profile Photo
nl: Verwijder Profiel Foto

en: Remove this plan from user
nl: Verwijder dit plan van gebruiker

en: Renew
nl: Verlengen

en: Renew Cycle
nl: Vernieuwen Cyclus

en: Renew Subscription
nl: Abonnement Verlengen

en: Renew Text
nl: Vernieuwen Tekst

en: Renewal On
nl: Verlenging

en: Reply To:
nl: Antwoord:

en: Require Lowercase Character?
nl: Kleine letters vereisen?

en: Require Numeric Value?
nl: Numerieke waarde vereisen?

en: Require Special Charecter?
nl: Speciaal karakter nodig?

en: Require Uppercase Character?
nl: Hoofdletters vereisen?

en: Required
nl: Vereist

en: Resend Verification Email
nl: Het Opnieuw Verzenden Van Verificatie-E-Mail

en: Reset Failed Login Attempts History
nl: Reset Mislukte Login Pogingen Geschiedenis

en: Reset Password Link
nl: Opnieuw Instellen Van Het Wachtwoord

en: Reset Password Link is expired.
nl: Opnieuw instellen van het Wachtwoord is verlopen.

en: Reset Password Link is invalid.
nl: Opnieuw instellen van het Wachtwoord is ongeldig.

en: RESTRICT CONTENT
nl: BEPERKEN INHOUD

en: Restriction Type
nl: Type Beperking

en: Reunion Island
nl: Het Eiland Réunion

en: Reverse Border
nl: Omgekeerde Grens

en: Right
nl: Rechts

en: Role
nl: Rol

en: Roles
nl: Rollen

en: Romania
nl: Roemenië

en: Romanian
nl: Roemeense

en: Rotate
nl: Draaien

en: Rounded Style
nl: Afgeronde Stijl

en: Rule has been deleted successfully.
nl: Regel is met succes verwijderd.

en: Rule(s) has been deleted successfully.
nl: Regel(s) heeft met succes verwijderd.

en: Russia
nl: Rusland

en: Russian
nl: Russisch

en: Saint Kitts and Nevis
nl: Saint Kitts en Nevis

en: Saint Vincent and the Grenadines
nl: Saint Vincent en de Grenadines

en: Sandbox API Detail
nl: De Sandbox-API Detail

en: Sandbox API Password
nl: De Sandbox-API Wachtwoord

en: Sandbox API Signature
nl: De Sandbox-API-Handtekening

en: Sandbox API Username
nl: De Sandbox-API Gebruikersnaam

en: Sao Tome and Principe
nl: Sao Tomé en Principe

en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-Arabië

en: Save
nl: Opslaan

en: Save Expiry Date
nl: Bespaar Vervaldatum

en: Schedule Every
nl: Plan elke

en: Search
nl: Zoeken

en: Search by Username
nl: Zoeken op Gebruikersnaam

en: Search by username or email...
nl: Zoeken op gebruikersnaam of e-mail...

en: Search Member
nl: Lid Zoeken

en: Search Members by Profile Fields
nl: Zoeken Leden door het Profiel Velden

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: second
nl: tweede

en: Section
nl: Sectie

en: Section Heading
nl: Sectie Omschrijving

en: Section Margin
nl: Sectie Marge

en: Security Options
nl: Security Opties

en: Select
nl: Selecteer

en: Select a form to insert into page
nl: Selecteer een formulier in te voegen in een pagina

en: Select Action Type
nl: Selecteer Type Actie

en: Select All Meta
nl: Selecteer Alle Meta

en: Select Default Restriction
nl: Selecteer Standaard Beperking

en: Select Field
nl: Selecteer Het Veld

en: Select fields that you want to display in profile fields listing section.
nl: Selecteer de velden die u wilt weergeven in het profiel velden vermelding sectie.

en: Select Form
nl: Selecteer Formulier

en: Select Form Type
nl: Selecteer Het Type

en: Select higher plan(s)..
nl: Selecteer hoger plan(nen)..

en: Select how many days you want to extend in current cycle?
nl: Selecteer hoeveel dagen u wilt uitbreiden in de huidige cyclus?

en: Select lower plan(s)..
nl: Selecteer een lagere plan(nen)..

en: Select Member Form
nl: Selecteer De Lid-Vorm

en: Select Membership Plan
nl: Selecteer Lidmaatschap

en: Select Membership Plans
nl: Selecteer Lidmaatschap Plannen

en: Select membership plans, of which users, you want to display this profile template.
nl: Selecteer lidmaatschap van de plannen, van welke gebruikers u wilt weergeven dit profiel sjabloon.

en: Select Memberships
nl: Selecteer Lidmaatschappen

en: Select Meta (Custom Fields)
nl: Selecteer Meta (aangepaste velden)

en: Select meta fields
nl: Selecteer de meta velden

en: Select New Plan
nl: Selecteer Nieuw Plan

en: Select Option
nl: Selecteer Optie

en: Select Other Settings.
nl: Selecteer Andere Instellingen.

en: Select Page
nl: Selecteer Pagina

en: Select pages to set access/restriction for created membership plan
nl: Selecteer pagina ' s in te stellen toegang/beperking voor gemaakt lidmaatschap

en: Select Pages(s)..
nl: Selecteer de Pagina ('s)..

en: Select Payment Cycle
nl: Selecteer Betalingscyclus

en: Select Payment Gateway Layout
nl: Selecteer De Betaling Gateway Lay-Out

en: Select Payment Gateways
nl: Selecteer De Betaling Gateways

en: Select Payment Mode
nl: Selecteer De Wijze Van De Betaling

en: Select Plan
nl: Plan

en: Select Plan Information
nl: Selecteer Plan Informatie

en: Select Plan Layout
nl: Selecteer Plan Lay-Out

en: Select plan(s) which level is higher than current plan
nl: Selecteer plan(nen) die hoger is dan het huidige plan

en: Select plan(s) which level is lower than current plan
nl: Selecteer plan(nen) die lager is dan de huidige plannen

en: Select Plan(s)..
nl: Selecteer Plan(nen)..

en: Select Plans
nl: Selecteer Plannen

en: Select Profile Template
nl: Selecteer Sjabloon Profiel

en: Select Role(s)..
nl: Selecteer de functie(s)..

en: Select Role.
nl: Selecteer Rol.

en: Select roles to display at front-end.
nl: Selecteer de rollen weer te geven op de front-end.

en: Select Set
nl: Selecteer Instellen

en: Select Set of Login Form
nl: Selecteer Instellen van de Login Formulier

en: Select set of login form
nl: Selecteer instellen van de login formulier

en: Select Setup
nl: Selecteer Setup

en: Select Signup / Registration Form
nl: Selecteer Inschrijving / Registratie Formulier

en: Select social profile fields that you want to display in profile header.
nl: Selecteer sociale profiel velden die u wilt weergeven in het profiel kop.

en: Select Status
nl: Selecteer Status

en: Select Template
nl: Selecteer Sjabloon

en: Select Type
nl: Selecteer Het Type

en: Select User Meta
nl: Selecteer Gebruiker Meta

en: Select User Meta Fields
nl: Selecteer Gebruikersmetavelden

en: Select User(s)..
nl: Selecteer de Gebruiker(s)..

en: Select Username Type
nl: Selecteer Type gebruikersnaam

en: Select Your Payment Cycle
nl: Selecteer Uw Betaling Cyclus

en: Select Your payment Cycle
nl: Selecteer Uw betaling Cyclus

en: Select Your Payment Gateway
nl: Selecteer Uw Betaling Gateway

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Selected plan is invalid.
nl: Geselecteerde plan is ongeldig.

en: Selected plan is not valid for bank transfer.
nl: Gekozen abonnement is niet geldig voor de overdracht van de bank.

en: Selected plan is not valid.
nl: Gekozen abonnement is niet geldig.

en: Selected Plan(s) Only
nl: Gekozen Plan(nen)

en: Semi Automatic
nl: Semi-Automatische

en: Semi Automatic Subscription
nl: Semi-Automatische Abonnement

en: Semi Automatic Subscription Label
nl: Semi-Automatische Abonnement Label

en: Send anonymous
nl: Anoniem verzenden

en: Send Reset Password Link by email.
nl: Stuur de link voor het opnieuw instellen van het wachtwoord per e-mail.

en: Send Signup Email Notification to User
nl: Het verzenden van de Aanmelding een e-Mail Notificatie aan de Gebruiker

en: Separate values format should be label:value.
nl: Afzonderlijke waarden-indeling label:waarde.

en: Serbia and Montenegro
nl: Servië en Montenegro

en: Serbian
nl: Servisch

en: Set Custom Currency
nl: Aangepaste valuta instellen

en: Set fix password
nl: Stel het vaste wachtwoord in

en: Set Name
nl: Set Naam

en: Set page for redirection in case when user is loggedin & trying to access restricted page.
nl: Set pagina voor omleiding in het geval wanneer de gebruiker is loggedin & probeert toegang te krijgen tot beperkte pagina.

en: Set page for redirection in case when user is not loggedin & trying to access restricted page.
nl: Set pagina voor omleiding in het geval wanneer de gebruiker is niet loggedin & probeert toegang te krijgen tot beperkte pagina.

en: Set Redirection Priority
nl: Omleiding Ingesteld Prioriteit

en: Set up is too difficult
nl: Het opzetten is te moeilijk

en: Setting(s) has been imported successfully
nl: Instelling(en) is geïmporteerd

en: Settings has been saved successfully.
nl: Instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings Saved Successfully.
nl: Instellingen Opgeslagen.

en: Setup has been deleted successfully.
nl: De Setup is succesvol verwijderd.

en: Setup Name
nl: Setup Naam

en: Setup name
nl: Setup naam

en: Setup name can not be left blank.
nl: Setup-naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Setup(s) has been deleted successfully.
nl: De installatie(s) heeft met succes verwijderd.

en: Seychelles
nl: Seychellen

en: Short Code
nl: Korte code

en: shortcode in a message.
nl: shortcode in een bericht.

en: shortcode in message.
nl: shortcode in bericht.

en: Shortcode of Change Password Form not found on selected page. Please add shortcode on that page Or please select appropriate page.
nl: Shortcode van wachtwoordwijzigingsformulier niet gevonden op geselecteerde pagina. Voeg een shortcode toe op die pagina. Of selecteer de juiste pagina.

en: Shortcode of Edit Profile Form not found on selected page. Please add shortcode on that page Or please select appropriate page.
nl: Shortcode van wachtwoord vergeten formulier niet gevonden op geselecteerde pagina. Voeg een shortcode toe op die pagina. Of selecteer de juiste pagina.

en: Shortcode of Forgot Password Form not found on selected page. Please add shortcode on that page Or please select appropriate page.
nl: Shortcode van inlogformulier niet gevonden op geselecteerde pagina. Voeg een shortcode toe op die pagina. Of selecteer de juiste pagina.

en: Shortcode of Login Form not found on selected page. Please add shortcode on that page Or please select appropriate page.
nl: Shortcode van inlogformulier niet gevonden op geselecteerde pagina. Voeg een shortcode toe op die pagina. Of selecteer de juiste pagina.

en: Shortcode of Member Directory not found on selected page. Please add shortcode on that page Or please select appropriate page.
nl: Shortcode van ledenlijst niet gevonden op geselecteerde pagina. Voeg een shortcode toe op die pagina. Of selecteer de juiste pagina.

en: Shortcode of Registration Form not found on selected page. Please add shortcode on that page Or please select appropriate page.
nl: Shortcode van registratieformulier niet gevonden op geselecteerde pagina. Voeg een shortcode toe op die pagina. Of selecteer de juiste pagina.

en: Shortcode will be display here once you save current setup.
nl: Shortcode zal hier worden weergegeven zodra u de huidige instelling.

en: Show
nl: Toon

en: Show / Hide columns
nl: Tonen / Verbergen van kolommen

en: Show content only for
nl: Toon de inhoud alleen voor

en: Showing
nl: Resultaat

en: Showing 0 to 0 of 0 enteries
nl: Resultaat 0-0 van 0 enteries

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
nl: Resultaat 0-0 van 0 items

en: Showing 0 to 0 of 0 members
nl: Resultaat 0-0 van 0 leden

en: Showing 0 to 0 of 0 Subscriptions
nl: Resultaat 0-0 van 0 Abonnementen

en: signup
nl: aanmelden

en: Skip
nl: Overslaan

en: Skip The Wizard and Setup Manually
nl: De Wizard overslaan en De Setup Handmatig

en: Slide
nl: Schuif

en: Slide Effect
nl: Dia-Effect

en: Slovak
nl: De slowaakse

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: Slovenia
nl: Slovenië

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: SMTP Server
nl: SMTP-server

en: SMTP Test E-Mail
nl: SMTP-Test-E-Mail

en: Social Connect
nl: Sociale Verbinding

en: Social Feature
nl: Sociale Functie

en: Social Fields
nl: Sociale Velden

en: Social Profile Fields
nl: Sociale Profiel Velden

en: Social Setting(s) has been Saved Successfully.
nl: De sociale Setting(s) Succesvol is Opgeslagen.

en: Solomon Islands
nl: Solomon Eilanden

en: Somalia
nl: Somalië

en: Some of users are having administrator previlegs. So those cant be block.
nl: Sommige gebruikers hebben beheerder previlegs. Dus die kan niet worden geblokkeerd.

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
nl: Iemand verzocht om het wachtwoord te resetten voor de volgende rekening:

en: Something went wrong
nl: Er ging iets mis

en: Something went wrong please try again
nl: Er is iets fout gegaan probeer het opnieuw

en: Something went wrong! please try again later
nl: Er ging iets mis! probeer het later opnieuw

en: Sorry something went wrong while processing your payment.
nl: Sorry er ging iets mis tijdens de verwerking van uw betaling.

en: Sorry! Submit Button is disable to avoid any issues because you are logged in as an administrator.
nl: Sorry! Submit Knop uitschakelen om eventuele problemen op omdat u zelf bent ingelogd als beheerder.

en: Sorry, something went wrong while updating prest fields.
nl: Sorry, er is iets misgegaan bij het bijwerken van de prest-velden.

en: Sorry, something went wrong. Please contact the site administrator.
nl: Sorry, er ging iets mis. Neem contact op met de beheerder van de site.

en: Sorry, Something went wrong. Please contact to site administrator.
nl: Sorry, er ging Iets mis. Neem contact op met de site beheerder.

en: Sorry, Something went wrong. Please try again.
nl: Sorry, er ging Iets mis. Gelieve opnieuw te proberen.

en: Sorry, Something went wrong. please try again.
nl: Sorry, er ging Iets mis. gelieve opnieuw te proberen.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
nl: Sorry, dit bestands type is niet toegestaan om redenen van veiligheid.

en: Sorry, You can not add this field twice in form
nl: Sorry, Je kunt niet toevoegen van dit veld tweemaal in vorm

en: Sorry, You do not have permission to perform this action
nl: Sorry, U heeft geen rechten om deze actie uit te voeren

en: Sorry, You do not have permission to perform this action.
nl: Sorry, Je hebt geen toestemming om deze handeling te verrichten.

en: Sorry, You Don't Have Feed Access
nl: Sorry, U heeft geen Toegang Feed

en: Sorry, Your request can not process due to nonce not found.
nl: Sorry, Uw aanvraag kan niet worden verwerkt vanwege nonce niet gevonden.

en: Sorry, Your request can not process due to security reason.
nl: Sorry, Uw aanvraag kan niet worden verwerkt vanwege veiligheidsredenen.

en: Sort By
nl: Sorteren Op

en: Sort Field Order
nl: Sorteer Volgorde

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: South Korea
nl: Zuid-Korea

en: Space not allowed in password field
nl: De ruimte is niet toegestaan in het wachtwoord veld

en: Spain
nl: Spanje

en: Spam detected
nl: Spam gedetecteerd

en: Spam detected.
nl: Spam gedetecteerd.

en: Spanish
nl: Spaans

en: Spanish/Spain
nl: Spaans/Spanje

en: special
nl: speciale

en: Specific Page
nl: Specifieke Pagina

en: Specific URL
nl: Specifieke URL

en: Standard Email Responses
nl: Standaard E-Mail Reacties

en: Standard Style
nl: Standaard Stijl

en: Start Date
nl: Start Datum

en: Start date can not be earlier than current date.
nl: Start datum kan niet vroeger zijn dan de huidige datum.

en: Starts On
nl: Begint Op

en: Strength: Good
nl: Kracht: Goed

en: Strength: Strong
nl: Sterkte: Sterk

en: Strength: Very Weak
nl: Sterkte: Zeer Zwak

en: Strength: Weak
nl: Sterkte: Zwak

en: Strong Password?
nl: Sterk wachtwoord?

en: Strong Text
nl: Sterke Tekst

en: Style Settings
nl: Stijl Instellingen

en: Styling & Formatting
nl: Styling & Opmaak

en: Sub Title
nl: Sub Titel

en: Sub Title Color
nl: Sub Titel Kleur

en: Sub Title Font
nl: Sub Titel Lettertype

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Submit
nl: Verzenden

en: Submit Action
nl: Actie Verzenden

en: Submit Button
nl: Verzend Knop

en: Submit Button Label
nl: Submit Knop Label

en: Submit Button Options
nl: Submit Knop Opties

en: Submitting form
nl: Formulier indienen

en: Subscription
nl: Abonnement

en: Subscription / Recurring Payment
nl: Abonnement / Terugkerende Betaling

en: Subscription Cancelled Message
nl: Abonnement Geannuleerd Bericht

en: Subscription ID
nl: Abonnement-ID

en: Subscription plan has been canceled successfully
nl: Een abonnement is geannuleerd succes

en: Subscription Start Date
nl: Abonnement Start Datum

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: subscriptions
nl: abonnementen

en: Success
nl: Succes

en: success
nl: succes

en: Sudan
nl: Soedan

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Summary Text
nl: Samenvatting

en: Suspended
nl: Geschorst

en: Sweden
nl: Zweden

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Swedish/Sweden
nl: Zweedse/Zweden

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Symbol will be display as
nl: Het symbool wordt weergegeven als

en: Syria
nl: Syrië

en: System Detected Spam Robots
nl: Systeem heeft spamrobots gedetecteerd

en: Tab Color
nl: Tabblad Kleur

en: Tablet View
nl: Tablet Bekijken

en: Target Users
nl: Doelgroep

en: Taxonomy is protected
nl: Taxonomie is beschermd

en: Template 1
nl: Sjabloon 1

en: Template 2
nl: Sjabloon 2

en: Template 3
nl: Sjabloon 3

en: Template 4
nl: Sjabloon 4

en: Template 5
nl: Sjabloon 5

en: Template found.
nl: Sjabloon gevonden.

en: Template has been added successfully.
nl: Sjabloon is toegevoegd.

en: Template has been deleted successfully.
nl: Sjabloon is verwijderd.

en: Template Name
nl: Template Naam

en: Template not found.
nl: Template niet gevonden.

en: Template Options
nl: Sjabloon Opties

en: Template options has been saved successfully.
nl: Sjabloon opties is opgeslagen.

en: Template Saved Successfully
nl: Sjabloon Succesvol Opgeslagen

en: Template Tags
nl: Sjabloon Tags

en: Template Updated Successfully
nl: Sjabloon Bijgewerkt

en: Terminate
nl: Beëindigen

en: Terminate Members
nl: Beëindigen Leden

en: Terminated
nl: Beëindigd

en: Test e-mail works only after configure SMTP server settings
nl: Test-e-mail werkt alleen na het configureren van instellingen SMTP-server

en: Text
nl: Tekst

en: Text Direction
nl: Tekst Richting

en: Text field can not be left blank.
nl: Tekst veld kan niet leeg gelaten worden.

en: Textbox.
nl: Tekstvak.

en: Thai
nl: Thaise

en: Thai/Thailand
nl: Thais/Thailand

en: Thank you for payment with us, We will reach you soon.
nl: Dank u voor betaling met ons op, Wij komen je snel.

en: The account validation URL that user receives after signing up (If you enable e-mail validation feature)
nl: De rekening validatie URL die de gebruiker ontvangt na het aanmelden (Als u een e-mail validatie)

en: The e-mail could not be sent.
nl: De e-mail kon niet worden verzonden.

en: The file could not be uploaded due to security reason as it contains malicious code
nl: Het bestand kan niet worden geüpload vanwege beveiliging reden als het schadelijke code bevat

note: translators: plugin header field 'Description'
en: The most powerful membership plugin to handle any complex membership WordPress sites with super ease.
nl: De krachtigste lidmaatschapsplug-in om alle complexe WordPress-lidmaatschapssites met supergemak af te handelen.

en: The only purpose of this form is to add missed payment records of users for keeping track of their all payments. So, it doesn't mean that, when you add paymnet from here for any plan, it will renew next payment cycle or any plan will be assigned to user.
nl: Het enige doel van dit formulier is om toe te voegen gemiste betaling registraties van gebruikers voor het bijhouden van hun alle betalingen. Zo, het betekent niet dat, wanneer u paymnet hier voor een plan, het zal vernieuwen volgende betalingscyclus of een plan zal worden toegewezen aan de gebruiker.

en: The password field is empty.
nl: Het wachtwoord veld leeg.

en: The password you entered is invalid.
nl: Het wachtwoord dat je hebt ingevoerd is ongeldig.

en: The passwords do not match.
nl: De wachtwoorden komen niet overeen.

en: The selected page is restricted item from access rule. Please select another page.
nl: De geselecteerde pagina is een beperkt item van de toegangsregel. Selecteer een andere pagina.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
nl: Het geüploade bestand is groter dan de MAX_FILE_SIZE richtlijn die is opgegeven in de HTML-formulier.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
nl: Het geüploade bestand is groter dan de upload_max_filesize richtlijn in php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
nl: Het geüploade bestand is slechts gedeeltelijk geüpload.

en: The user chose not to grant permissions or closed the pop-up
nl: De gebruiker heeft ervoor gekozen geen toestemming te verlenen of de pop-up te sluiten

en: The username field is empty.
nl: Het gebruikersnaam veld leeg.

en: Then
nl: Dan

en: Then Redirect To
nl: Vervolgens Doorsturen Naar

en: There is a error while adding form, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het toevoegen van het formulier. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while adding template, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het toevoegen van de sjabloon. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while closing account, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het sluiten van het account. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while copying, please try again
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het kopiëren. Probeer het opnieuw

en: There is a error while deleting form set, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van de formulierset. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting form, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van het formulier. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting member activities, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van ledenactiviteiten. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting Message(s), please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van bericht(en). Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting Message, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van het bericht. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting Plan(s), please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van abonnement(en). Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting Plan, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van het abonnement. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting Rule(s), please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van regel(s). Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting Rule, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van de regel. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting Setup(s), please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van Setup(s). Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting Setup, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van Setup. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while deleting template, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwijderen van de sjabloon. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while displaying ARMember CSS Class Information, Please Try Again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het weergeven van ARMember CSS-klasse-informatie. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while displaying members activities detail, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het weergeven van de details van de activiteiten van leden. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while generating invoice of transaction detail, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het genereren van de factuur met transactiegegevens. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while generating preview of members detail, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het genereren van een voorbeeld van de ledendetails. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while generating preview of template, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het genereren van een voorbeeld van de sjabloon. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while generating preview of transaction detail, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het genereren van een voorbeeld van de transactiedetails. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while updating access rules, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het updaten van de toegangsregels. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while updating opt-ins settings, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het updaten van de aanmeldingsinstellingen. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while updating rules, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het updaten van de regels. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while updating settings, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het updaten van de instellingen. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while updating template options, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het updaten van de sjabloonopties. Probeer het opnieuw.

en: There is a error while updating template, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het bijwerken van de sjabloon. Probeer het opnieuw.

en: There is an error in uploading file, Please try again.
nl: Er is een fout bij het uploaden van het bestand, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while activating addon, Please try agina.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het activeren van de addon, probeer agina.

en: There is an error while installing addon, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het installeren van add-on, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while loading activities, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het laden van activiteiten, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while performing this action, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het uitvoeren van deze actie, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while saving template, please try again
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan van het sjabloon, probeer het opnieuw

en: There is an error while updating template, please try again
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het bijwerken van de sjabloon, probeer het opnieuw

en: There is no any form found.
nl: Er is geen enkele vorm gevonden.

en: There is no any Member(s) found
nl: Er is geen enkel Lid(s) gevonden

en: There is no any plan configured yet
nl: Er is geen enkel plan nog geconfigureerd

en: There is no any recent members found.
nl: Er is geen recente leden gevonden.

en: There is no any recent transactions found.
nl: Er is geen recente transacties gevonden.

en: There is no any Transactions found
nl: Er is geen Transacties gevonden

en: There is no error, the file uploaded with success.
nl: Er is geen fout, het bestand is geüpload met succes.

en: There is no membership found.
nl: Er is geen lidmaatschap gevonden.

en: There is no user registered with that email address.
nl: Er is geen door de gebruiker ingeschreven met dat e-mailadres.

en: There is no user registered with that email address/Username.
nl: Er is geen door de gebruiker ingeschreven met dat e-mailadres/Gebruikersnaam.

en: There is no user registered with that username.
nl: Er is geen gebruiker geregistreerd met die gebruikersnaam.

en: This action cannot be reverted, Are you sure you want to change membership plan of selected member(s)?
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt, weet u zeker dat u wilt wijzigen lidmaatschap van de geselecteerde deelnemer(s)?

en: This Addon is not compatible with current ARMember version. Please update ARMember to latest version.
nl: Deze Add-on is niet compatibel met de huidige ARMember versie. Update ARMember naar de nieuwste versie.

en: This currency is not supported by
nl: Deze munt wordt niet ondersteund door

en: This email is already registered, please choose another one.
nl: Dit e-mailadres is reeds geregistreerd, a.u.b. kies een andere.

en: This field can not be left blank
nl: Dit veld kan niet leeg gelaten worden

en: This Field can not be left blank.
nl: Dit Veld kan niet leeg gelaten worden.

en: This field can not be left blank.
nl: Dit veld kan niet leeg gelaten worden.

en: This file could not be processed due file limit exceeded.
nl: Dit bestand kan niet worden verwerkt vanwege bestand limiet is overschreden.

en: This first name is invalid. Please enter a valid first name.
nl: Deze eerste naam is ongeldig. Gelieve een geldige voornaam in.

en: This Form Name is already exist.
nl: Deze Naam is al bestaan.

en: This is Free Membership Plan.
nl: Dit is Gratis Lidmaatschap.

en: This is not a valid import file data.
nl: Dit is geen geldig import bestand gegevens.

en: This label will be displayed at fronted membership setup wizard page while payment.
nl: Dit label wordt tijdens de betaling weergegeven op de wizardpagina voor het instellen van het lidmaatschap.

en: This last name is invalid. Please enter a valid last name.
nl: Deze laatste naam is ongeldig. Voer een geldige achternaam.

en: This membership setup can not be saved because in some cases, payment gateway will not be available. So setup cannot be processed.
nl: Dit lidmaatschap setup kan niet worden opgeslagen omdat in sommige gevallen de betaling gateway niet beschikbaar. Zo setup kan niet worden verwerkt.

en: This message will be display when member tries to register with blocked email address.
nl: Dit bericht wordt weergegeven wanneer de lid probeert te registreren met geblokkeerde e-mail adres.

en: This message will be display when member tries to register with blocked username.
nl: Dit bericht wordt weergegeven wanneer de lid probeert te registreren met een gebruikersnaam geblokkeerd.

en: This navigation menu link is to set Logout Link.
nl: Deze navigatie menu link is om de Logout Link.

en: This plan has one or more subscribers. So this plan can not be deleted.
nl: Dit plan heeft een of meer abonnees. Dus dit plan kan niet worden verwijderd.

en: This Set Name is already exist.
nl: Deze Set Naam is al bestaan.

en: This set_id is id of set of form created for Login, Forgot Password, Change Password forms. And according to that set, Close account form styling will be set.
nl: Dit set_id is het id van set van het formulier dat is gemaakt voor Login, Wachtwoord Vergeten, Wachtwoord Wijzigen vormen. En volgens die ingesteld, Sluit u rekening vorm styling zal worden ingesteld.

en: This social account already added.
nl: Deze sociaal-account hebt toegevoegd.

en: This user don't have any plans.
nl: Deze gebruiker heb geen plannen.

en: This username is already registered, please choose another one.
nl: Deze gebruikersnaam is reeds geregistreerd, a.u.b. kies een andere.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
nl: Deze gebruikersnaam is ongeldig omdat het gebruik maakt van illegale tekens. Vul een geldige gebruikersnaam in.

en: This username is invalid. Please enter a valid username.
nl: Deze gebruikersnaam is ongeldig. Vul een geldige gebruikersnaam in.

en: This will be replaced with final payable amount.
nl: Dit zal worden vervangen door een definitieve te betalen bedrag.

en: This will be replaced with plan's trial period amount.
nl: Dit zal vervangen worden met het plan van de proefperiode bedrag.

en: This will be replaced with selected plan's amount.
nl: Dit zal vervangen worden met het geselecteerde plan bedrag.

en: This will be replaced with selected plan's title.
nl: Dit zal vervangen worden met het geselecteerde plan is in de titel.

en: This wizard will help you to configure membership registration page. It will generate only single shortcode for processes like plan selection
nl: Deze wizard zal u helpen bij het configureren van het lidmaatschap registratie pagina. Het zal genereren slechts één shortcode voor processen als plannen selectie

en: Title
nl: Titel

en: Title Color
nl: Titel Kleur

en: Title Font
nl: Titel Lettertype

en: Title Position
nl: Titel Positie

en: To
nl: Naar

en: to
nl: naar

en: To can not be left blank.
nl: Kan niet leeg gelaten worden.

en: To Display User's meta field value.
nl: Weer te geven Gebruiker meta veld waarde.

en: To edit specific form preset fields, click on this button, popup opens, edit fields which you want to update and click on update button.
nl: Om specifieke vooraf ingestelde formuliervelden te bewerken, klikt u op deze knop. Er wordt een pop-up geopend. Bewerk de velden die u wilt bijwerken en klik op de knop Bijwerken.

en: To make partial part of sentence clickable, please use this pattern
nl: Om gedeeltelijke deel van de zin aan te klikken, kunt u met dit patroon

en: To remove specific form fields with its value, click on this button, popup opens, select fields which you want to remove from everywhere.
nl: Om specifieke formuliervelden met hun waarde te verwijderen, klikt u op deze knop, er wordt een pop-up geopend, selecteer overal de velden die u wilt verwijderen.

en: To reset your password, visit the following address:
nl: Om uw wachtwoord te resetten, gaat u naar de volgende adres:

en: Top Belt
nl: Top Band

en: total
nl: totaal

en: total activities
nl: de totale activiteiten

en: Total Members
nl: Totaal Aantal Leden

en: total records
nl: totaal aantal records

en: Total Records To Display
nl: Totaal Aantal Records Weer Te Geven

en: Total Skipped Cycles Of
nl: Totaal Overgeslagen Cycli Van

en: Transaction
nl: Transactie

en: Transaction Date
nl: Transactie-Datum

en: Transaction Details
nl: Transactie Details

en: Transaction has been deleted successfully.
nl: De transactie is succesvol verwijderd.

en: Transaction History
nl: Transactie Geschiedenis

en: Transaction ID
nl: Transactie ID

en: Transaction Id
nl: Transactie Id

en: Transaction ID Label
nl: Transactie-ID Label

en: Transaction ID Label can not be left blank.
nl: Transactie-ID Label kan niet leeg gelaten worden.

en: Transaction Status
nl: De Transactie Status

en: Transaction(s) has been deleted successfully.
nl: Transactie(s) heeft met succes verwijderd.

en: Transactions
nl: Transacties

en: transactions
nl: transacties

en: trial active
nl: proef actief

en: Trial Active Label
nl: Proef Actieve Label

en: Trial Amount
nl: Proef Bedrag

en: Trial amount
nl: Proef bedrag

en: Trial End Date
nl: Proef Eind Datum

en: Trial Period
nl: Proefperiode

en: Trial Period Duration
nl: Proefperiode Duur

en: Trial Start Date
nl: Proef Start Datum

en: Trinidad and Tobago
nl: De dollar van Trinidad en Tobago

en: TThis username is invalid. Please enter a valid username.
nl: TThis gebruikersnaam is ongeldig. Vul een geldige gebruikersnaam in.

en: Tunisia
nl: Tunesië

en: Turkey
nl: Turkije

en: Turkish
nl: Turks

en: Type username to select user
nl: Typ de gebruikersnaam te selecteren gebruiker

en: Uganda
nl: Oeganda

en: Ukraine
nl: Oekraïne

en: Ukrainian
nl: Oekraïense

en: Uncover
nl: Ontdekken

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: United Kingdom
nl: Verenigd Koninkrijk

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unsuccessful / Cancel Url
nl: Mislukte Annuleren / Url

en: Update Card
nl: Update Kaart

en: Update Card Text
nl: Update-Kaart Tekst

en: Update Member
nl: Update Lid

en: Update Profile
nl: Update Profiel

en: Update Rules
nl: Update Regels

en: Upgrade / Downgrade action will be applied when users will change their plan from frontend. Select appropriate plan level which is higher/lower than current plan and action will be performed accordingly.
nl: Upgrade / Downgrade actie zal worden toegepast als de gebruikers veranderen hun plannen uit de frontend. Selecteer de juiste plan een niveau dat hoger/lager dan het huidige plan en de actie zal worden uitgevoerd dienovereenkomstig.

en: Upgrade Plan
nl: Het Upgradeplan

en: Upgrade to other plan after current plan expiration ( After End Of Term)
nl: Upgrade naar andere plan na plan verlopen ( Na het Einde Van de Termijn)

en: Upgrade to Premium
nl: Upgrade naar premium

en: Upgrade To Pro
nl: Upgraden naar Pro

en: Upload Cover Photo
nl: Upload Foto Omslag

en: Upload File
nl: Upload bestand

en: Upload Profile Photo
nl: Het Uploaden Van Profielfoto

en: uppercase
nl: hoofdletters

en: Use Cropper to set image and %1$s use mouse scroller for zoom image.
nl: Gebruik Kropper om beeld en %1$s gebruik de muis scroller voor zoomen van de afbeelding.

en: Use Cropper to set image and use mouse scroller for zoom image
nl: Gebruik Kropper om de afbeelding en de muis van het gebruik scroller voor zoomen van de afbeelding

en: Useful Links
nl: Handige Links

en: User
nl: Gebruiker

en: User Already LoggedIn Message
nl: Bericht gebruiker al ingelogd

en: User already loggedIn message for modal forms ( Navigation Popup )
nl: Bericht van gebruiker al ingelogd voor modale formulieren (navigatiepop-up)

en: User Cancelled
nl: Gebruiker Geannuleerd

en: User cancelled login or did not fully authorize.
nl: De gebruiker heeft de aanmelding geannuleerd of heeft de aanmelding niet volledig geautoriseerd.

en: User Closed Account
nl: Gebruiker Gesloten Account

en: User does not exist.
nl: De gebruiker bestaat niet.

en: User does not exists.
nl: De gebruiker bestaat niet.

note: translators: 1: first name, 2: last name
en: User doesn't exist.
nl: De gebruiker bestaat niet.

en: User Export
nl: Gebruiker exporteren

en: User having role 'administrator' will not be exported.
nl: Gebruiker met de rol 'beheerder' wordt niet geëxporteerd.

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: User Id
nl: Gebruikers-Id

en: User Import
nl: Gebruiker importeren

en: User is deleted from current site. Please Contact Administrator.
nl: Gebruiker is verwijderd uit de huidige site. Neem Dan Contact Op Met De Beheerder.

en: User is removed from current blog
nl: Gebruiker is verwijderd uit de huidige blog

en: User Meta 1
nl: Gebruiker Meta 1

en: User Meta 2
nl: Gebruiker Meta-2

en: User Meta 3
nl: Gebruiker Meta-3

en: User Meta Key
nl: Gebruiker Meta Toets

en: User Name
nl: Gebruiker Naam

en: User Not Created
nl: Gebruiker niet gemaakt

en: User Plan
nl: Gebruiker Plan

en: User Plan Information
nl: Gebruiker Plan Informatie

en: User Private Content
nl: Gebruiker Privé-Inhoud

en: User Profile Link
nl: Profiel Link

en: User Role
nl: Gebruiker Rol

en: User status has been changed successfully.
nl: Gebruiker status is gewijzigd.

en: User verification email has been sent successfully.
nl: Gebruiker verificatie-e-mail is verzonden.

en: User will be expired after certain amount of time based on plan assigned date. For example, after one year of joined, after 5 months of joined and like wise.
nl: Gebruiker zal verlopen na een bepaalde tijd op basis van het plan toegewezen datum. Bijvoorbeeld, na een jaar samen, na 5 maanden samen en als verstandig.

en: User will be expired after the certain date selected here. No matter when he joined. For example if date is set 31 Dec, 2017 then all users having this plan will be expired on that date no matter when he registered.
nl: Gebruiker zal verlopen na de bepaalde datum die u hier selecteert. Het maakt niet uit wanneer hij lid is. Bijvoorbeeld als de datum van 31 December 2017 vervolgens alle gebruikers hebben dit plan zal verlopen op die datum maakt niet uit wanneer hij zijn geregistreerd.

en: User's Basic Details Sending to opt-ins such as (Email, First Name, Last Name)
nl: Gebruiker basisgegevens Sturen naar opt-ins, zoals (e-Mail, voornaam, achternaam)

en: User's Basic Payment Transaction Details (Not Storing any sensitive Payment Data such as Credit/Debit Card Details.)
nl: Gebruiker Basic Betaling Gegevens van de Transactie (Niet met het Opslaan van gevoelige betalingsgegevens zoals ideal, Credit/Debit Card Gegevens.)

en: User's IP Address Information
nl: Je IP-Adres Informatie

en: User's Logged in / Logout details
nl: Gebruiker Gelogd in / Uitloggen details

en: User's Signup Details such as Username, Password, First Name, Last Name and Custom Fields value( Address, Gender etc)
nl: Gebruiker Inschrijving Details, zoals Gebruikersnaam, Wachtwoord, Naam, voornaam en Aangepaste Velden waarde( Adres, Geslacht, enz)

en: User's subscription has been canceled
nl: Gebruiker abonnement is geannuleerd

en: User(s) has been imported successfully
nl: Gebruiker(s) zijn geïmporteerd

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Username Already Exist
nl: Gebruikersnaam bestaat al

en: Username can not be left blank
nl: De gebruikersnaam kan niet leeg gelaten worden

en: Username can not be left blank.
nl: De gebruikersnaam kan niet leeg gelaten worden.

en: Username OR Email Address
nl: Gebruikersnaam OF E-Mailadres

en: Username should not contain bad words.
nl: De gebruikersnaam mag geen scheldwoorden bevatten.

en: Users Having No Plan
nl: Gebruikers Hebben Geen Plan

en: Uzbekistan
nl: Oezbekistan

en: Validation
nl: Validatie

en: Validation Color
nl: Validatie Kleur

en: Validation message
nl: Validatie bericht

en: Validation Message Background
nl: Validatie Bericht Achtergrond

en: Validation Message Font
nl: Validatie Bericht Lettertype

en: Validation Message Position
nl: Validatie Bericht Positie

en: Validation URL
nl: Validatie URL

en: Value
nl: Waarde

en: Vanuatu
nl: Vatu

en: Vatican City
nl: Vaticaanstad

en: Very Weak Text
nl: Zeer Zwakke Tekst

en: Video Tutorials
nl: Video-Tutorials

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: View All Members
nl: Bekijk Alle Leden

en: View All Transactions
nl: Bekijk Alle Transacties

en: View Detail
nl: Bekijk Detail

en: View Failed Login Attempts History
nl: Bekijk De Mislukte Login Pogingen Geschiedenis

en: View File
nl: Bekijk Bestand

en: View Profile
nl: Bekijk Profiel

en: View profile
nl: Bekijk profiel

en: View Profile Link Label
nl: Bekijk profiellinklabel

en: Virgin Islands, British
nl: Britse Maagdeneilanden

en: Virgin Islands, U.S.
nl: AMERIKAANSE maagdeneilanden

en: Watch Tutorial
nl: Bekijk Tutorial

en: We have sent you a password reset link, Please check your mail.
nl: Wij hebben u gezonden, om een wachtwoord reset link, controleer uw e-mail.

en: We have sent you password reset link, Please check your mail.
nl: Wij hebben u gezonden, om een wachtwoord reset link, controleer uw e-mail.

en: Weak Text
nl: Zwakke Tekst

en: Website (URL) can not be left blank.
nl: Website (URL) kan niet leeg gelaten worden.

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Weeks
nl: Weken

en: weeks
nl: weken

en: Welcome Guest
nl: Welkom Gast

en: What action should be performed while downgrading to other plan
nl: Welke actie moet worden uitgevoerd terwijl downgraden naar andere plan

en: What action should be performed while upgrading to other plan
nl: Welke actie moet worden uitgevoerd tijdens de upgrade naar andere plan

en: What can we describe more?
nl: Wat kunnen we nog meer beschrijven?

en: What personal data collected in ARMember
nl: Welke persoonlijke gegevens die zijn verzameld in ARMember

en: What to display when content is restricted
nl: Wat getoond moet worden als de inhoud is beperkt

en: What was the dificult part?
nl: Wat was het moeilijke deel?

en: When user's subscription plan should be cancelled
nl: Wanneer de gebruiker een abonnement moet worden geannuleerd

en: when you change value from below dropdown and save it then it will set new schedular and remove previous one.
nl: wanneer u de waarde uit de onderstaande vervolgkeuzelijst wijzigt en deze opslaat, wordt er een nieuw schema ingesteld en wordt het vorige verwijderd.

en: Where
nl: Waar

en: Width
nl: Breedte

en: will be effective from
nl: zal van kracht worden van

en: With Respect to its container
nl: Met Betrekking tot de verpakking

en: With this feature, enable social activities like Member Directory/Public Profile, Social Profile Fields etc.
nl: Met deze functie kunt u sociale activiteiten inschakelen, zoals ledenlijst/openbaar profiel, sociale profielvelden enz.

en: With this feature, you can limit plan, Pay Per Post purchases for members.
nl: Met deze functie kunt u beperken plan, Pay-Per-Post aankopen voor de leden.

en: With this feature, you can sell post separately without creating plan(s).
nl: Met deze functie kunt u verkoopt post afzonderlijk zonder het maken van plannen(s).

en: With this feature, you can set different content for different user.
nl: Met deze functie kunt u andere content voor de verschillende gebruikers.

en: With this feature, you will able to use Membership API Services for your Application.
nl: Met deze functie kunt u gebruiken Lidmaatschap API Services voor uw Toepassing.

en: With what plugin or theme is incompatible?
nl: Met welke plug-in of welk thema is het niet compatibel?

en: Woocommerce Integration
nl: Woocommerce Integratie

en: WordPress default
nl: WordPress standaard

en: WordPress Page/Post is restricted by admin
nl: WordPress-pagina/-bericht is beperkt door de beheerder

en: WordPress Server
nl: WordPress-server

en: Wp Role
nl: Wp Rol

en: WPBakery Page Builder Restriction
nl: WPBakery Pagina Builder Beperking

en: Year
nl: Jaar

en: year
nl: jaar

en: Year(s)
nl: Jaar(s)

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Years
nl: Jaar

en: years
nl: jaar

en: Yemen
nl: Jemen

en: Yes
nl: Ja

en: You are already logged in
nl: Bent u al ingelogd

en: You are already logged in.
nl: U bent reeds aangemeld.

en: You are not authorized to login.
nl: U bent niet geautoriseerd om in te loggen.

en: You can add multiple Admin email address separated by comma in case of you want to send email to more than one email address.
nl: U kunt meerdere beheerders-e-mailadressen toevoegen, gescheiden door een komma, als u e-mail naar meer dan één e-mailadres wilt verzenden.

en: You can not remove all Conditions
nl: Kunt u niet verwijderen van alle Voorwaarden

en: You cannot remove all plans.
nl: Kunt u het niet verwijderen van alle plannen.

en: You have already added password field in you form.
nl: Heb je al toegevoegd wachtwoord veld in je formulier.

en: You need to have ARMember version 1.6 OR higher to install this addon.
nl: U moet ARMember versie 1.6 OF hoger installeren van deze addon.

en: You need to set
nl: U moet instellen

en: You should place comma separated list of file extensions.
nl: Je moet door komma ' s gescheiden lijst van extensies.

en: You should place each keyword on a new line.
nl: Moet u plaatst elk zoekwoord op een nieuwe regel.

en: You should place each option on a new line.
nl: Moet u elke optie op een nieuwe regel.

en: Your account has been activated, please login to view your profile.
nl: Uw account is geactiveerd, kunt u inloggen om je profiel te bekijken.

en: Your account has been activated.
nl: Uw account is geactiveerd.

en: Your account has expired. Please contact system administrator.
nl: Uw account is verlopen. Neem dan contact op met de systeembeheerder.

en: Your account is closed successfully.
nl: Uw account is succesvol gesloten.

en: Your account is currently not active. An administrator needs to activate your account before you can login.
nl: Uw account is momenteel niet actief. Een beheerder moet om je account te activeren voordat u kunt inloggen.

en: Your account is currently not active. Please contact the system administrator.
nl: Uw account is momenteel niet actief. Neem contact op met de systeembeheerder.

en: Your account is disabled. Please contact system administrator.
nl: Uw account is uitgeschakeld. Neem dan contact op met de systeembeheerder.

en: Your account is inactive, you are not authorized to login.
nl: Uw account inactief is, u bent niet geautoriseerd om in te loggen.

en: Your Account is locked for
nl: Uw Account is vergrendeld voor

en: Your account is not activated yet. Please contact site administrator.
nl: Uw account is nog niet geactiveerd. Neem contact op met de site administrator.

en: Your Card is declined.
nl: Uw Card is geweigerd.

en: Your Current Membership
nl: Uw Huidige Lidmaatschap

en: Your current password is invalid.
nl: Uw huidige wachtwoord is ongeldig.

en: Your Password
nl: Uw Wachtwoord

en: Your password changed successfully.
nl: Uw wachtwoord is gewijzigd.

en: Your password has been changed successfully.
nl: Uw wachtwoord is succesvol gewijzigd.

en: Your password has been changed.
nl: Uw wachtwoord is gewijzigd.

en: Your password has been reset
nl: Je wachtwoord is gereset

en: Your password has been reset.
nl: Uw wachtwoord is gereset.

en: Your password is hashed.
nl: Uw wachtwoord is gehasht.

en: Your password is plain text.
nl: Uw wachtwoord is platte tekst.

en: Your profile has been updated successfully.
nl: Je profiel is bijgewerkt.

en: Your profile updated successfully
nl: Uw profiel bijgewerkt

en: Your purchase has not been completed.
nl: Uw aankoop is niet afgerond.

en: Your selected plan is paid, please select a payment method.
nl: Het geselecteerde plan wordt betaald, selecteer een betaalmethode.

en: Your selected plan is paid, please select payment method.
nl: Het geselecteerde plan wordt betaald, selecteer een betaalmethode.

en: Your site is ready & below are the details
nl: Uw site is klaar-en hieronder zijn de details

en: Your Subscription has been cancelled.
nl: Uw Abonnement is geannuleerd.

en: Your subscription has been cancelled.
nl: Uw abonnement is geannuleerd.

en: Your Subscription will be canceled on
nl: Uw Abonnement wordt geannuleerd op

en: Your test mail is not sent for some reason, Please check your SMTP setting.
nl: Uw test-e-mail is niet verzonden, voor sommige reden, Gelieve uw SMTP-instelling.

en: Your test mail is successfully sent.
nl: Uw test-e-mail is succesvol verzonden.

en: Zoom Out
nl: Zoom Uit

en: PHP Maximum Upload Size: MB
nl: PHP Maximale uploadgrootte: MB

en: (Use Cropper to set image and %suse mouse scroller for zoom image.)
nl: (Gebruik Cropper om de afbeelding in te stellen en %sgebruik de muisknop om in te zoomen.)

en: Please enter your email address or username below
nl: Vul hieronder uw e-mailadres of gebruikersnaam in

en: Those username(s) which are entered here, will be blocked on new user registration, that means those keywords will not be allowed to use as username upon signup. For example, if you will enter 'test' here, then all usernames which contain 'test' will be banned, like %s
nl: De gebruikersnamen die hier worden ingevoerd, worden geblokkeerd bij de registratie van een nieuwe gebruiker. Dat betekent dat die trefwoorden niet als gebruikersnaam mogen worden gebruikt bij registratie. Als u bijvoorbeeld 'test' hier invoert, worden alle gebruikersnamen die 'test' bevatten, geblokkeerd, zoals %s

en: Those Email Address(es) which are entered here, will be blocked on new user registration, that means those keywords will not be allowed to use as Email Address upon signup. For example, if you will enter 'abc@def.ghi' here, then exact this email address will be banned, but if you will enter 'test' only, then all email addresses which contain 'test' will be banned, like %s.
nl: De e-mailadressen die hier worden ingevoerd, worden geblokkeerd bij registratie van nieuwe gebruikers. Dat betekent dat deze trefwoorden niet als e-mailadres mogen worden gebruikt bij registratie. Als u bijvoorbeeld 'abc@def.ghi' hier invoert, wordt dit e-mailadres geblokkeerd. Als u echter alleen 'test' invoert, worden alle e-mailadressen die 'test' bevatten geblokkeerd, zoals %s.

en: Use %s to add current user's usrename in url.
nl: Gebruik %s om de gebruikersnaam van de huidige gebruiker aan de url toe te voegen.

en: Use %s to add current user's id in url.
nl: Gebruik %s om de id van de huidige gebruiker aan de url toe te voegen.

en: If User %sIn%s Trial Period
nl: Als gebruiker %In%a Proefperiode

en: If User %sNot In%s Trial Period
nl: Als gebruiker %sNot in%s een proefperiode zit

en: No email template found.
nl: Geen e-mailsjabloon gevonden.

en: Upgrade to ARMember Pro
nl: Upgrade naar ARMember Pro

en: You are not allowed to access the content.
nl: U heeft geen toegang tot de inhoud.

en: Please enter valid current password.
nl: Voer een geldig huidig wachtwoord in.

en: Current Password
nl: huidig ​​wachtwoord

en: Current password can not be left blank.
nl: Het huidige wachtwoord mag niet leeg blijven.

en: Restrict Content Shortcode
nl: Beperk de inhoudsshortcode

en: Restriction
nl: Beperking

en: ARMember Block Restriction
nl: ARMember-blokkeringsbeperking

en: Block
nl: Blok

en: Nest blocks within this wrapper to control the inner block visibility by membership plans or for free membership only.
nl: Nest blokken in deze verpakking om de zichtbaarheid van het binnenste blok te regelen via lidmaatschapsplannen of alleen voor gratis lidmaatschap.

en: If any of the following conditions will true then restrictions will apply on content
nl: Als een van de volgende voorwaarden van toepassing is, zijn er beperkingen van toepassing op de inhoud

en: Fusion Builder Integration
nl: Fusion Builder-integratie

en: Allows to set restrict content on Fusion Builder Containers & Columns per Membership Plan.
nl: Maakt het mogelijk om inhoud op Fusion Builder-containers en -kolommen per lidmaatschapsplan in te stellen.

en: Oxygen Builder Integration
nl: Integratie van zuurstofbuilder

en: Allows to set restrict content on Oxygen Builder Container, Section, Column and Components per Membership Plan.
nl: Maakt het mogelijk om de inhoud van de Oxygen Builder-container, sectie, kolom en componenten per lidmaatschapsplan te beperken.

en: SiteOrigin Builder Integration
nl: SiteOrigin Builder-integratie

en: Allows to set restrict content on SiteOrigin Builder Row and Column per Membership Plan.
nl: Maakt het mogelijk om de inhoud van de rij en kolom van SiteOrigin Builder per lidmaatschapsplan te beperken.

en: Bricks Builder Integration
nl: Bricks Builder-integratie

en: Allows to set restrict content on Bricks Builder Elements per Membership Plan.
nl: Maakt het mogelijk om de inhoud van Bricks Builder Elements per lidmaatschapsplan te beperken.

en: ARMember Recent Members
nl: ARMember Recente leden

en: ARMember Recent Payments
nl: ARMember Recente betalingen

en: Debug Settings Saved Successfully
nl: Foutopsporingsinstellingen succesvol opgeslagen

en: Debug Logs cleared successfully
nl: Foutopsporingslogboeken zijn succesvol gewist

en: Log ID
nl: Log-ID

en: Log Name
nl: Lognaam

en: Log Data
nl: Loggegevens

en: Log Added Date
nl: Datum toegevoegd registreren

en: No debug logs found.
nl: Geen foutopsporingslogboeken gevonden.

en: Custom Post type, Taxonomy, Tag
nl: Aangepast berichttype, taxonomie, tag

en: Payment Gateway Debug Log Settings
nl: Betalingsgateway foutopsporingslogboekinstellingen

en: View Log
nl: Bekijk logboek

en: Download Log
nl: Logboek downloaden

en: Select log duration to download
nl: Selecteer de logduur om te downloaden

en: Last 1 Week
nl: Laatste 1 week

en: Last 1 Day
nl: Laatste 1 dag

en: Last 3 Days
nl: Laatste 3 dagen

en: Last 2 Weeks
nl: Laatste 2 weken

en: Last Month
nl: Vorige maand

en: All
nl: Alle

en: Custom
nl: Aangepast

en: Download
nl: Downloaden

en: Clear Log
nl: Logboek opschonen

en: Are you sure you want to clear debug logs?
nl: Weet u zeker dat u de foutopsporingslogboeken wilt wissen?

en: Cron Debug Log Settings
nl: Cron Debug Log-instellingen

en: Enable Cron Debug Logs
nl: Schakel Cron-foutopsporingslogboeken in

en: Email Debug Log Settings
nl: Instellingen voor foutopsporingslogboek voor e-mail

en: Enable Email Debug Logs
nl: Schakel foutopsporingslogboeken voor e-mail in

en: Debug Log Settings
nl: Foutopsporingslogboekinstellingen

en: Add New Condition
nl: Nieuwe voorwaarde toevoegen

en: Conditional Redirect
nl: Voorwaardelijke omleiding

en: Too Many Failed Login Attempts(Temporary)
nl: Te veel mislukte inlogpogingen (tijdelijk)

en: Too Many Failed Login Attempts(Permanent)
nl: Te veel mislukte inlogpogingen (permanent)

en: Reset Password Link is invalid
nl: Wachtwoord opnieuw instellen Link is ongeldig

en: Login Failed Message for Social Connect
nl: Inloggen mislukt Bericht voor Social Connect

en: (This message will be used only when password is changed from password reset link sent in mail)
nl: (Dit bericht wordt alleen gebruikt als het wachtwoord wordt gewijzigd via de link voor het opnieuw instellen van het wachtwoord die per e-mail is verzonden)

en: (This message will be displayed in reset password form where user comes by clicking on reset password link)
nl: (Dit bericht wordt weergegeven in de vorm van het opnieuw instellen van het wachtwoord, waar de gebruiker komt door op de link Wachtwoord opnieuw instellen te klikken)

en: (This message will be displayed on page where user comes by clicking expired reset password link)
nl: (Dit bericht wordt weergegeven op de pagina waar de gebruiker komt door op de link Verlopen wachtwoord opnieuw instellen te klikken)

en: Are you sure you want to cancel this subscription?
nl: Weet u zeker dat u dit abonnement wilt opzeggen?

en: ARMember Database Update Required
nl: ARMember Database-update vereist

en: Update ARMember Database
nl: Bijwerken ARMember Database

en: ARMember database Updation in Progress
nl: ARMember database-update wordt uitgevoerd

en: ARMember database updation process done
nl: ARMember database-updateproces voltooid

en: Thanks!
nl: Bedankt!

en: One Minute
nl: Een minuut

en: New Navigation Menus
nl: Nieuwe navigatiemenu's

en: If BuddyPress plugin is active then use BuddyPress avatar
nl: Als de BuddyPress-plug-in actief is, gebruik dan de BuddyPress-avatar

en: Upcoming Subscriptions
nl: Aankomende abonnementen

en: Invoice ID
nl: Factuur-ID

en: Please select Edit Profile form.
nl: Selecteer het formulier Profiel bewerken.

en: ARMember Action Button
nl: ARMember Actieknop

en: Link type
nl: Linktype

en: Display User Info
nl: Gebruikersinfo weergeven

en: ID:
nl: ID KAART:

en: Select Forms
nl: Selecteer Formulieren

en: ARMember Is User In Trial Period
nl: ARMember Is de gebruiker in de proefperiode

en: If User In Trial Period
nl: Als gebruiker zich in de proefperiode bevindt

en: Content to display
nl: Inhoud om weer te geven

en: ARMember Membership Setup
nl: ARMember Lidmaatschap instellen

en: Hide Setup Title
nl: Installatietitel verbergen

en: Start On
nl: Begin aan

en: Current Membership Buttons options
nl: Huidige opties voor lidmaatschapsknoppen

en: Display Cancel Subscription Button
nl: Knop Abonnement opzeggen weergeven

en: Current Membership Other options
nl: Huidig ​​lidmaatschap Andere opties

en: Show content to
nl: Inhoud weergeven aan

en: Require membership Plan to access this content.
nl: Lidmaatschapsplan vereist om toegang te krijgen tot deze inhoud.

en: ARMember Settings
nl: ARMember Instellingen

en: ARMember Latest Users
nl: ARMember Laatste gebruikers

en: Cross Fade
nl: Kruis vervagen

en: ARMember Change Password
nl: ARMember Verander wachtwoord

en: Form Type
nl: Formuliertype

en: Modal Trigger Type
nl: Modaal triggertype

en: ARMember Edit Member
nl: ARMember Lid bewerken

en: ARMember Forgot password
nl: ARMember Wachtwoord vergeten

en: ARMember Register Form
nl: ARMember Registratieformulier

en: ARMember Login
nl: ARMember Log in

en: ARMember Profile
nl: ARMember Profiel

en: ARMember Social Profile
nl: ARMember Sociaal profiel

en: ARMember Partial Content Restriction
nl: ARMember Gedeeltelijke inhoudsbeperking

en: LoggedIn Users
nl: Ingelogde gebruikers

en: Non LoggedIn Users
nl: Niet ingelogde gebruikers

en: Select User Roles
nl: Selecteer Gebruikersrollen

en: Content to display on true condition
nl: Inhoud om weer te geven in echte staat

en: Content to display on false condition
nl: Inhoud die moet worden weergegeven onder valse voorwaarden

en: Payment Transactions List
nl: Lijst met betalingstransacties

en: Used coupon Code
nl: Gebruikte couponcode

en: Used coupon Discount
nl: Gebruikte kortingsbon

en: TAX Percentage
nl: BELASTINGpercentage

en: TAX Amount
nl: BELASTINGbedrag

en: Display View Invoice Button
nl: Knop Factuur weergeven weergeven

en: View Invoice
nl: Bekijk factuur

en: ARMember Membership Setup Form
nl: ARMember Membership Instellingsformulier

en: Link or Button Text
nl: Link- of knoptekst

en: ARMember Membership Shortcode
nl: ARMember Membership Korte code

en: Enter User Meta Name
nl: Voer de metanaam van de gebruiker in

en: Select User Plans
nl: Selecteer Gebruikersabonnementen

en: To display the duration of locked account, use
nl: Gebruik om de duur van het vergrendelde account weer te geven

en: To display the number of remaining attempts use
nl: Gebruik om het aantal resterende pogingen weer te geven

en: To display allowed minimum characters use
nl: Om het toegestane minimum aantal tekens weer te geven

en: To display allowed maximum characters
nl: Om het toegestane maximale aantal tekens weer te geven

en: Login Related Messages
nl: Inloggen gerelateerde berichten

en: Close Account Messages
nl: Accountberichten sluiten

en: Registration / Edit Profile Labels
nl: Registratie / Profiellabels bewerken

en: Account Related Messages
nl: Accountgerelateerde berichten

en: Payment Related Messages
nl: Betalingsgerelateerde berichten

en: Profile/Directory Related Messages
nl: Profiel-/mapgerelateerde berichten

en: Miscellaneous Messages
nl: Diverse berichten

en: Pro-Rata
nl: Pro rata

en: Allows member to purchase membership plan through Pro-Rata..
nl: Hiermee kan een lid een lidmaatschapsplan kopen via Pro-Rata.

en: Enable Content Restriction
nl: Inhoudsbeperking inschakelen

en: Enable this option to apply access or restriction..
nl: Schakel deze optie in om toegang of beperking toe te passen..

en: Content Restriction Type
nl: Type inhoudsbeperking

en: Select Content Restriction Type.
nl: Selecteer type inhoudsbeperking.

en: Select Membership Plan(s).
nl: Selecteer lidmaatschapsplan(nen).

en: Please activate WPBakery Page Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer WPBakery Page Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: Please install WPBakery Page Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer WPBakery Page Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: ARMember From
nl: ARMember Van

en: You are already loggedin!
nl: U bent al ingelogd!

en: ARMember Edit profile
nl: ARMember Profiel bewerken

en: View Invoice Text
nl: Factuurtekst bekijken

en: Used Coupon Code
nl: Gebruikte couponcode

en: Used Coupon Discount
nl: Gebruikte couponkorting

en: Password Reset Successfully!
nl: Wachtwoord succesvol gereset!

en: Your Password has been reset, Login now and get started
nl: Uw wachtwoord is gereset, log nu in en ga aan de slag

en: Login Now
nl: Log nu in

en: To display password reset message use
nl: Om het wachtwoordresetbericht weer te geven, gebruikt u

en: Success message description
nl: Beschrijving van het bericht Succesvol

en: (This text will be displayed in reset password success message link after password reset successfully)
nl: (Deze tekst wordt weergegeven in de link voor het bericht Succesvol wachtwoord resetten nadat het wachtwoord succesvol is gereset)

en: Reset Password
nl: Wachtwoord resetten

en: Your Password has been reset, Login now and get started.
nl: Uw wachtwoord is gereset, log nu in en ga aan de slag.

en: Enable Restriction access
nl: Beperkingstoegang inschakelen

en: Enable this option to apply access or restriction.
nl: Schakel deze optie in om toegang of beperking toe te passen.

en: Select content restriction type.
nl: Selecteer het type inhoudsbeperking.

en: If "Restriction Type" set to "Show" then, the selected Membership Plan(s) will display the content if the condition is true, and if set "Hide" then content will be hidden for the selected "Membership Plan(s)" setting.
nl: Als "Beperkingstype" is ingesteld op "Weergeven", wordt de inhoud van het geselecteerde lidmaatschapsplan(nen) weergegeven als de voorwaarde waar is, en als "Verbergen" is ingesteld, wordt de inhoud verborgen voor de geselecteerde instelling "Lidmaatschapsplan(nen)".

en: Please activate Divi Builder or Divi Theme and try to active this add-on.
nl: Activeer Divi Builder of Divi Theme en probeer deze add-on te activeren.

en: Please install Divi Builder or Divi Theme and try to active this add-on.
nl: Installeer Divi Builder of Divi Theme en probeer deze add-on te activeren.

en: Integration Debug Log Settings
nl: Instellingen voor debuglogboek voor integratie

en: ARMember Restriction
nl: ARMember Beperking

en: Please activate Oxygen Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer Oxygen Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: Please install Oxygen Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer Oxygen Builder en probeer deze add-on te activeren.

note: translators: plugin header field 'Author'
en: Membership & User Profile - Repute Infosystems
nl: Lidmaatschap & Gebruikersprofiel - Repute Infosystems

en: In-built Modules
nl: Ingebouwde modules

en: Additional Functionality Addon
nl: Extra functionaliteit Add-on

en: Payment Gateways Addons
nl: Betalingsgateways Add-ons

en: Third-Party Integrations
nl: Integraties van derden

en: Upgrade Pro
nl: Pro-upgrade

en: Add-ons
nl: Uitbreidingen

en: ARMember-Restriction
nl: ARMember-Beperking

en: Please activate Fusion Builder or Avada Theme and try to active this add-on.
nl: Activeer Fusion Builder of Avada Theme en probeer deze add-on te activeren.

en: Please install Fusion Builder or Avada Theme and try to active this add-on.
nl: Installeer Fusion Builder of Avada Theme en probeer deze add-on te activeren.

en: ARMember Restriction Settings
nl: ARMember Beperkingsinstellingen

en: Select content access type
nl: Selecteer het type toegang tot de inhoud

en: Select a Membership Plan for content access or restriction
nl: Selecteer een lidmaatschapsplan voor toegang tot de inhoud of beperking

en: Select ARMember access
nl: Selecteer ARMember toegang

en: Select a Membership Plan for content access
nl: Selecteer een lidmaatschapsplan voor toegang tot de inhoud

en: Please activate Beaver Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer Beaver Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: Please install Beaver Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer Beaver Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: If you select "Restriction Type" to "Show" then, the selected Membership Plan(s) will display the content if the condition is true, and select "Hide" then content will be restricted for the selected "Membership Plan(s)".
nl: Als u "Beperkingstype" selecteert op "Weergeven", wordt de inhoud van het/de geselecteerde lidmaatschapsplan(nen) weergegeven als aan de voorwaarde is voldaan. Als u "Verbergen" selecteert, wordt de inhoud voor het/de geselecteerde lidmaatschapsplan(nen)" beperkt.

en: Loggedin
nl: Ingelogd

en: Please activate SiteOrigin Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer SiteOrigin Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: Please install SiteOrigin Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer SiteOrigin Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: Please activate Bricks Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer Bricks Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: Please install Bricks Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer Bricks Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: Please activate the \"Drip Content\" module to make this feature work.
nl: Activeer de module \"Drip Content\" om deze functie te laten werken.

en: Please activate the \"User Private Content\" module to make this feature work.
nl: Activeer de module \"Privé-inhoud van gebruiker\" om deze functie te laten werken.

en: Please activate the \"Coupon\" module to make this feature work.
nl: Activeer de module \"Coupon\" om deze functie te laten werken.

en: Please activate the \"Pay Per Post\" module to make this feature work.
nl: Activeer de module \"Pay Per Post\" om deze functie te laten werken.

en: Payment Method Label
nl: Betaalmethode-label

en: Payment Mode Label can not be left blank.
nl: Het label voor de betaalwijze mag niet leeg blijven.

en: Do not allow user to submit transaction data more than one time
nl: Sta niet toe dat de gebruiker transactiegegevens meer dan één keer indient

en: Card Holder Name Label
nl: Kaarthouder Naamlabel

en: Card Holder Name
nl: Naam van kaarthouder

en: Card Holder Name Description
nl: Kaarthouder Naam Beschrijving

en: Display actual error returned from payment gateway
nl: Geef de werkelijke fout weer die door de betalingsgateway is geretourneerd

en: %d Point
nl: %d Punt

en: Trial Transaction
nl: Proeftransactie

en: Export To CSV
nl: Exporteren naar CSV

en: User Email
nl: Gebruikers-e-mail
